Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 stycznia 2019, 10:00

autor: AlexB

Axiom Verge za darmo od przyszłego tygodnia

Axiom Verge będzie kolejną grą, która zostanie rozdana za darmo. Metroidvanię autorstwa Toma Happa będzie można przygarnąć od czwartku 7 lutego. Promocja potrwa przez dwa tygodnie.

Od niecałego tygodnia użytkownicy Epic Games Store mogą zdobyć za darmo The Jackbox Party Pack, czyli zestaw pięciu minigier przeznaczonych do zabawy towarzyskiej. Promocja zakończy się w przyszłym tygodniu. Jaki tytuł będzie można bezpłatnie zgarnąć potem? Zgodnie z informacją podaną na głównej stronie sklepu, w czwartek 7 lutego udostępnione zostanie Axiom Verge autorstwa niezależnego dewelopera Toma Happa. Oferta potrwa do 21 lutego.

Świat Axiom Verge jest tajemniczy i niepokojący. - Axiom Verge za darmo od przyszłego tygodnia - wiadomość - 2019-01-29
Świat Axiom Verge jest tajemniczy i niepokojący.

Axiom Verge jest dwuwymiarową platformówką w stylu popularnego cyklu Metroid od firmy Nintendo. W tytule wcielamy się w mężczyznę o imieniu Trace, który po śmiertelnym postrzale trafia do tajemniczego, futurystycznego świata. Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki tego dziwnego miejsca i nie danie się zabić po raz wtóry. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż protagonistę zamordować chce praktycznie wszystko – naszpikowane pułapkami otoczenie i niebezpieczni przeciwnicy. Na szczęście podczas starć nie jesteśmy bezbronni. W nasze ręce oddano przeszło 20 rodzajów broni i specjalne przedmioty, które zwiększają możliwości bohatera.

Akcja rozdawania gier na Epic Games Store rozpoczęła się w połowie grudnia. Twórcy między innymi Fortnite i cyklu Gears of War mają ambitny plan udostępniania za darmo kolejnych produkcji co dwa tygodnie przez cały 2019 rok. Do tej pory użytkownicy nowej platformy cyfrowej dystrybucji na PC otrzymali między innymi Subnauticę oraz popularny i nagradzany prestiżowymi statuetkami „symulator chodzenia” What Remains of Edith Finch. Zagadką pozostaje, jakie gry znajdą się w tej ofercie jako kolejne.

Przypominamy, że Epic Games wypowiedziało otwartą wojnę firmie Valve i jej Steamowi. Akcja rozdawania gier jest jednym z jej elementów. Innymi są niskie marże, gwarancje przychodów czy pozyskiwanie tytułów na wyłączność, chociażby czasową, czego najświeższym przykładem jest Metro Exodus.