Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 10:30

autor: AlexB

Sklep Epic Games wystartował - Subnautica i Super Meat Boy za darmo

Oficjalnie wystartował sklep Epic Games. Nie ma w nim obecnie zbyt wielu gier, lecz jego włodarze zamierzają przyciągnąć klientów w inny sposób – co dwa tygodnie będą rozdawać jedną produkcję zupełnie za darmo. Już w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie Subnautica. Ponadto platforma może pochwalić się kilkoma tytułami ekskluzywnymi.

Dziś w nocy, czyli wcześniej niż pierwotnie zapowiadano, wystartowała zaanonsowana trzy dni temu platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games. Nie da się ukryć, że jej asortyment nie jest specjalnie okazały. W sklepie znajduje się obecnie szesnaście gier, z czego większości i tak na razie nie można kupić. Dlatego też konieczne jest coś, co zwróciłoby uwagę potencjalnych klientów. Na jaki pomysł wpadli włodarze witryny? Przez cały 2019 rok co dwa tygodnie zamierzają rozdawać jedną produkcję zupełnie za darmo. Zabawa wystartuje już za kilka dni. Od 14 do 27 grudnia będzie można przygarnąć Subnauticę, czyli interesujący survival od studia Unknown Worlds Entertainment, w którym eksplorujemy głębiny oceanu na obcej planecie. Natomiast od 28 grudnia do 10 stycznia udostępniona zostanie zręcznościówka Super Meat Boy.

Sklep Epic Games otworzył swe podwoje. - Sklep Epic Games wystartował - Subnautica i Super Meat Boy za darmo - wiadomość - 2018-12-07
Sklep Epic Games otworzył swe podwoje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa platforma dystrybucji cyfrowej powinna się szybko rozwinąć. Epic Games kusi bowiem licznymi udogodnieniami dla twórców gier, m.in. niską marżą czy anulowaniem opłaty licencyjnej za użytkowanie silnika Unreal Engine 4, jeśli zdecydują się opublikować stworzony na nim produkt w ich sklepie, brakiem dodatkowych zabezpieczeń DRM (podobnie jak w przypadku serwisu GOG.com), dokładną kontrolą jakości publikowanych produkcji czy tytułami na wyłączność, takimi jak pecetowa konwersja kultowej Podróży z konsol PlayStation 3 i 4. Zadowoleni powinni być również miłośnicy modowania, gdyż z poziomu strony można ściągnąć edytory do takich gier, jak ARK: Survival Evolved, Hello Neighbor, Bus Simulator 18, Conan Exiles czy Squad.

Z naszego punktu widzenia istotna jest jeszcze jedna kwestia – w sklepie Epic Games można płacić złotówkami. Wyeliminowana została zatem konieczność przeliczania kwot na podstawie zmiennych kursów, co powinno znacznie ułatwić transakcje.