Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PCSwitchX360PSVWiiU
Okładka Axiom Verge (XONE)
OkładkaAxiom Verge (XONE)

Axiom Verge

Niezależna gra doświadczonego twórcy, który wcześniej pracował nad takimi tytułami jak End of Nations, Tiger Woods oraz NFL Street.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | metroidvania | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Axiom Verge Premiera

anulowana

X360

31mar2015

PS4

14maj2015

PC

19kwi2016

PSV

1wrz2016

WiiU

30wrz2016

XONE

5paź2017

Switch

Gry podobne do Axiom Verge

La-Mulana 2

Black & White Bushido

AeternoBlade

Tom Happ jest programistą, grafikiem i kompozytorem, który w swojej karierze pracował przy wielu popularnych tytułach, takich jak: End of Nations, Tiger Woods oraz NFL Street. Axiom Verge, wydane m.in. na platformie PC, Switch itd., jest jego niezależnym projektem opracowanym w czasie wolnym. Tom samodzielnie stworzył każdy element gry – mechanikę, oprawę graficzną oraz muzykę i dźwięki.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać mężczyzny o imieniu Trace, który ginie od śmiertelnej rany. Główny bohater przebudza się jednak w tajemniczym świecie, gdzie futurystyczne technologie mieszają się z bardzo starymi rozwiązaniami. Trace szybko stwierdza, że nowe środowisko wraz z zamieszkującymi je istotami jest do niego nastawiona wrogo i za wszelką cenę próbuje go zabić. Bohaterowi nie pozostaje zatem nic innego, jak rozpocząć walkę o życie i rozwiązać zagadkę enigmatycznego miejsca.

Mechanika

Rozgrywka nawiązuje swoją mechaniką do najlepszych produkcji platformowych ze złotego okresu konsoli SNES. Główny bohater przemierza naszpikowane pułapkami i przeciwnikami lokacje korzystając z możliwości biegania, skakania oraz strzelania. W grze nie zabrakło też pojedynków z dużymi bossami. Na arsenał składa się ponad 20 rodzajów broni w tym między innymi karabin elektryczny oraz coś na wzór plazmowego granatnika. Oprócz tego przygotowano ponad 60 różnego rodzaju przedmiotów i ulepszeń zwiększających możliwości Trace’a. Dotarcie do wielu z nich wymaga jednak dokładnej eksploracji poziomów. Całą grę można ukończyć w granicach 8 godzin.

Technikalia

Axiom Verge w wersji na platformę PC, Switch itd. jest grą osadzoną w dwóch wymiarach, a swoim wykonaniem graficznym przywodzi na myśl tytuły pokroju Castlevanii. Na uwagę zasługuje mroczne wykonanie lokacji i przeciwników. W podobnym stylu została wykonana ścieżka muzyczna, gdzie przeważają niepokojące 16-bitowe dźwięki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 407 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Axiom Verge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Axiom Verge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
X360
PC
PS4
PSV
XONE
WiiU
Switch