Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2019, 20:45

autor: Frozen

Axiom Verge z Epic Store nie dało się przejść przez brak pliku „Steam”

Usuwając biblioteki steamowe ze swojego dzieła, twórca Axiom Verge trochę za bardzo się rozpędził i usunął plik niezbędny do poprawnego działania gry. Wszystko dlatego, że jego nazwa brzmiała identycznie jak nazwa sklepu prowadzonego przez Valve.

Wojna pomiędzy sklepami przybrała zaskakujący obrót. - Axiom Verge z Epic Games Store nie dało się ukończyć z powodu braku pliku o nazwie „Steam” - wiadomość - 2019-02-08
Wojna pomiędzy sklepami przybrała zaskakujący obrót.

Graczy, którzy pobrali wczoraj Axiom Verge z Epic Games Store (tytuł dostępny jest za darmo przez najbliższe dwa tygodnie) czekała niemiła niespodzianka. Gry nie dało się ukończyć – próba załadowania jednego z poziomów za każdym razem kończyła się wyrzuceniem użytkownika do pulpitu. Jak się okazało, winę za to ponosił plik Steam.xnb... a właściwie jego brak. Tom Happ, twórca produkcji, wytłumaczył całą sytuację na Twitterze.

Dla wszystkich, którym brakuje pliku Steam.xnb z Epic Store, przejdźcie proszę do Axiom Verge w bibliotece gier, kliknijcie ikonę koła zębatego, wybierzcie „Zweryfikuj”, a na koniec potwierdźcie aktualizację.

Myślałem, że skoro to Epic, to nie powinienem zamieszczać w grze żadnych bibliotek od Valve. Z tego powodu wykluczyłem wszystkie pliki ze „Steam” w nazwie... ups.

Winny całej sytuacji okazał się dźwięk wydawany przez rury buchające parą. - Axiom Verge z Epic Games Store nie dało się ukończyć z powodu braku pliku o nazwie „Steam” - wiadomość - 2019-02-08
Winny całej sytuacji okazał się dźwięk wydawany przez rury buchające parą.

Steam.xnb to klip dźwiękowy, który odtwarza się w momencie wypuszczania pary (ang. steam) przez rury znajdujące się na poziomie, którego nie dało się załadować. Błąd został naprawiony i Axiom Verge da się już ukończyć bez względu na to, z jakiego źródła pochodzi gra. Przed uruchomieniem tytułu powinniśmy się jednak upewnić, czy produkcja jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Axiom Verge

Axiom Verge