Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 7 lutego 2019, 17:46

autor: Vergil

Axiom Verge od dzisiaj za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

Klienci sklepu Epic Games Store mogą pobrać kolejny darmowy tytuł. Mowa o grze Axiom Verge, która powinna przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom pierwszych części serii Castlevania oraz Metroid.

Aktualizacja:

Axiom Verge jest już dostępne za darmo w Epic Games Store. Poza tym ujawniono następną produkcję, która zostanie oddana w ręce graczy. Jak się okazuje, w dniach 21 lutego – 7 marca pobierzemy Thimbleweed Park.

Po dwóch tygodniach, od kiedy firma Epic Games udostępniła za darmo grę The Jackbox Party Pack, klienci sklepu Epic Games Store mogą zrobić miejsce dla kolejnej produkcji. Od dzisiaj do 21 lutego na zdobycie czeka Axiom Verge.

  1. Axiom Verge w Epic Games Store
Przy pomocy prostej, pixelartowej grafiki twórca Axiom Verge zdołał stworzyć bardzo klimatyczny świat budzący skojarzenia z twórczością słynnego H.R. Gigera. - Axiom Verge od dzisiaj za darmo w Epic Games Store [aktualizacja] - wiadomość - 2019-02-07
Przy pomocy prostej, pixelartowej grafiki twórca Axiom Verge zdołał stworzyć bardzo klimatyczny świat budzący skojarzenia z twórczością słynnego H.R. Gigera.

Dzieło niezależnego dewelopera – Toma Happa – to metroidvania czerpiąca garściami z klasyki gatunku z epoki szesnastu bitów. W trakcie zabawy gracze wcielają się w naukowca, który po nieszczęśliwym wypadku trafił do tajemniczego, obcego świata. Na domiar złego mieszkające tam biomechaniczne istoty są wrogo nastawione do protagonisty. Trace, bo tak nazywa się nasz podopieczny, musi więc stawić im czoła, a jednocześnie spróbować odgadnąć, gdzie tak właściwie się znajduje. Na obcej planecie? A może przeniósł się w czasie lub trafił do jakiejś złożonej symulacji?

Obserwując akcję z boku, niczym w klasycznych odsłonach cyklu Castlevania lub Metroid, przemierzamy rozległe lokacje przypominające labirynty, unikamy wszechobecnych pułapek, a także stawiamy czoła adwersarzom, korzystając z rozbudowanego arsenału. Poza tym od czasu do czasu w nasze ręce trafiają przedmioty i ulepszenia zwiększające możliwości naukowca; dzięki nim bohater może dostać się do nowych miejsc oraz rozwiązywać zagadki środowiskowe.

Przypomnijmy, że Axiom Verge to już piąty tytuł, który firma Epic Games oddaje za darmo klientom swojego sklepu. Przed The Jackbox Party Pack można było zdobyć What Remains of Edith Finch, Super Meat Boya oraz Subnautikę. Warto również zaznaczyć, że w ramach promocji, która potrwa do końca 2019 roku, co dwa tygodnie będzie nam oferowana inna darmowa pozycja.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Axiom Verge