Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 7 lutego 2019, 17:58

autor: Vergil

Thimbleweed Park będzie szóstą darmową grą w Epic Games Store

Oprócz udostępnienia za darmo gry Axiom Verge firma Epic Games ujawniła kolejną pozycję, która trafi w ręce klientów Epic Games Store. Tym razem padło na Thimbleweed Park, czyli klasycznego point-and-clicka utrzymanego w duchu dzieł firmy LucasArts.

Firma Epic Games ujawniła szóstą grę, która zostanie udostępniona za darmo w Epic Games Store. W dniach od 21 lutego do 7 marca klienci sklepu będą mogli pobrać Thimbleweed Park, czyli klasycznego point-and-clicka zrealizowanego na modłę kultowych przygodówek firmy LucasArts, nad którym czuwali Ron Gilbert i Gary Winnick – ludzie, bez których nie byłoby pozycji pokroju Maniac Mansion czy serii Monkey Island. Do tego czasu na wszystkich chętnych będzie czekać udostępnione dzisiaj Axiom Verge.

Thimbleweed Park przywodzi na myśl złotą erę klasycznych point-and-clicków. - Thimbleweed Park będzie szóstą darmową grą w Epic Games Store - wiadomość - 2019-02-07
Thimbleweed Park przywodzi na myśl złotą erę klasycznych point-and-clicków.

W Thimbleweed Park gracze trafiają do tytułowego miasteczka, w którym dzieją się rzeczy… cóż, dziwne. Zacznijmy od tego, że dwoje z pięciorga głównych bohaterów to detektywi wezwani na miejsce, by zbadać sprawę ciała znalezionego w rzece. Poza tym w trakcie zabawy poznajemy losy Delores, której bogaty wuj zostawił po sobie testament, klauna Ransome’a obłożonego klątwą sprawiającą, że nie może on pozbyć się charakteryzacji, a także Franklina, który… powstał z martwych.

Filarem rozgrywki w Thimbleweed Park jest oczywiście rozwiązywanie zagadek; autorzy przygotowali dwa poziomy trudności, dzięki czemu z produkcją poradzą sobie zarówno starzy wyjadacze klasycznych przygodówek, jak i kompletni nowicjusze. Poza tym podczas zabawy możemy swobodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi postaciami, a opowiedziana w grze historia może się zakończyć na rozmaite sposoby, determinowane przez nasze poczynania.

Do dzieł LucasArtsu nawiązuje również pixelartowa oprawa graficzna, a także interfejs budzący jednoznaczne skojarzenia ze słynnym SCUMM-em.

Jak widać, firma Epic Games w ciekawy sposób żongluje gatunkami udostępnianych gier. Wszak mieliśmy już grę survivalową (Subnautikę), platformówkę (Super Meat Boya), przygodówkę (What Remains of Edith Finch), grę towarzyską (The Jackbox Party Pack) oraz metroidvanię (Axiom Verge), a teraz dostaniemy opisanego powyżej point-and-clicka. Co będzie następne? Trudno to przewidzieć, bo wydawca ma jeszcze całkiem spore pole do popisu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Thimbleweed Park
  2. Thimbleweed Park w Epic Games Store