Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2019, 19:00

Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape Torment trafią na konsole

Ciekawe wieści dla wszystkich fanów klasycznych gier RPG. Firmy Skybound Games oraz Beamdog zawarły umowę wydawniczą, na podstawie której tytuły takie jak Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights czy Planescape: Torment trafią na konsole obecnej generacji.

Czy twórcy poradzą sobie z przeniesieniem interfejsu na konsole? - Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape Torment trafią na konsole - wiadomość - 2019-02-09
Czy twórcy poradzą sobie z przeniesieniem interfejsu na konsole?

Skybound Games ogłosiło zawarcie umowy wydawniczej z firmą Beamdog, czyli pecetowym wydawcą takich gier jak Baldur’s Gate, Baldur’s Gate II, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear, Icewind Dale, Planescape: Torment czy Neverwinter Nights. Celem tej współpracy ma być wydanie klasycznych tytułów RPG na konsolach obecnej generacji. Z oświadczenia opublikowanego na stronie firmy Skybound możemy dowiedzieć się, że wszystkie te produkcje mają trafić do konsolowców jeszcze w 2019 roku.

Beamdog znane jest z wydawania odświeżonych wersji klasyków na PC, jednak wcześniej nie miało do czynienia z rynkiem konsolowym. W tym pomóc mają pracownicy Skybound. Partnerzy ogłaszają, że edycje rozrzeszone wszystkich wyżej wymienionych tytułów trafią do sprzedaży zarówno fizycznie, jak i cyfrowo. Pierwsze efekty pracy będziemy mogli zobaczyć podczas imprezy PAX East, która odbędzie się między 28 a 31 marca.

Obie firmy nie kryją radości z podjętej współpracy. Ian Howe, dyrektor generalny Skybound Games przyznaje, że sam jest fanem klasycznych gier role-playing:

Te gry są legendarne. Szczególnie Baldur’s Gate, które zrewolucjonizowało gatunek komputerowych gier role-playing na licencji Dungeons & Dragons. Cieszymy się, że możemy wydać dzieła Beamdog na nowych platformach, zarówno dla wieloletnich fanów, jak i tych, którzy przeżyją te przygody po raz pierwszy. Jako wieloletni fani Baldur’s Gate oraz Dungeons & Dragons, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Beamdog stało się członkiem rodziny Skybound.

Większej ilości informacji, takich jak zawartość edycji pudełkowych czy platformy, na których ukażą się tytuły, doczekamy się w ciągu najbliższych miesięcy. Przypomnijmy, że firma Skybound jest również w trakcie prac nad ukończeniem ostatniego sezonu The Walking Dead. Czekacie na którąś z tych produkcji?

  1. Oficjalna strona internetowa Skybound
  2. Oficjalna strona internetowa Beamdog