Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Przygotowana przez studio Overhaul Games odświeżona edycja kultowej gry cRPG Baldur's Gate II: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | reedycje/remastery/remaki | funkcje cross-platform | kooperacja | klasyczne RPG

Okładka Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)

data premiery gry:

15lis2013

PC

25gru2013

iOS

16gru2014

AND

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition to odświeżona edycja drugiej odsłony legendarnego cyklu gier role-playing i dodatku Tron Bhaala, opracowana przez studio Overhaul Games. Poprawiono w niej oprawę audiowizualną i wprowadzono szereg usprawnień i rozszerzeń w samej rozgrywce.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition przenosi nas w fantastyczny świat Zapomnianych Krain, gdzie wcielamy się w syna Boga Mordu, Bhaala. Po pokonaniu jednego ze swoich wielu braci, Sarevoka, wraz z drużyną zostajemy porwani przez Irenicusa – szalonego maga, pragnącego wykorzystać drzemiącą w nas potęgę dla własnych korzyści. Szybko wydostajemy się z jego ulokowanej w Amn kryjówki, ale nasza przyrodnia siostra, Imoen, nie ma już tyle szczęścia. Bez chwili zastanowienia wyruszamy jej na ratunek, co staje się początkiem długiej i niebezpiecznej przygody, zabierającej nas w nieznane dotychczas części Zapomnianych Krain oraz okazją do zmierzenia się z własnym, przerażającym dziedzictwem.

Gra jest klasyczną produkcją RPG z mechaniką zabawy zaprojektowaną na podstawie słynnego systemu Dungeons & Dragons, doskonale znanego wszystkim miłośnikom papierowych gier fabularnych. Zabawa polega na walce (rozgrywanej w systemie aktywnej pauzy), rozwijaniu statystyk naszej sześcioosobowej drużyny i przede wszystkim wykonywaniu setek misji pobocznych, jakie przygotowali dla nas twórcy. Świat Baldur’s Gate II jest jeszcze większy niż ten znany z poprzedniczki, a ilość rozmaitych wątków, interakcje między barwnymi osobowościami bohaterów i skala opowieści, w jakiej bierzemy udział, robią ogromne wrażenie.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition nie zmienia podstawowych reguł zabawy, ale dodaje do gry zupełnie nową zawartość w postaci misji, przedmiotów, lokacji i postaci, opracowaną przez osoby biorące udział w pracach nad oryginalnymi częściami cyklu. Tytuł został również znacząco podrasowany pod względem graficznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena gry 8,3 / 10 na podstawie 335 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,2 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Wymagania wiekowe Baldur's Gate II: Enhanced Edition

12+

Wymagania sprzętowe Baldur's Gate II: Enhanced Edition

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Recenzja gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition - rozszerzonej edycji kultowego RPG

Recenzja 19 listopada 2013, 14:26

Dużo więcej słów krytyki należy się natomiast nowej minikampanii, składającej się z następujących po sobie, coraz trudniejszych walk na arenie. „The Black Pits II” – bo tak nazwano dodatkowy scenariusz – jest prostą kontynuacją wątków rozpoczętych w analogicznej, „bitewnej” przygodzie z pierwszego Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Podobnie jak w tamtej produkcji tutaj także tworzymy drużynę śmiałków i próbujemy wywalczyć sobie drogę do wolności. Fabuła schodzi na dalszy plan, liczą się tylko kolejne starcia. Szkopuł w tym, że potyczki te są ekstremalnie trudne, a możliwość reorganizacji grupy ograniczona przez zasób gotówki i cierpliwość gracza (błędy w rozwoju postaci na ogół okupuje się wczytaniem stanu gry sprzed kilku pojedynków). W ogólnym rozrachunku ten element rozgrywki okazuje się najbardziej frustrujący i łatwo odczuć, że stworzono go z myślą o weteranach serii, którzy doskonale znają mechanikę zabawy i potrafią jej właściwie użyć. „Nowi” uczestnicy walk najpewniej dość szybko z nich zrezygnują.

PC
iOS
AND