Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOSPS4SwitchXONE
Okładka Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)
OkładkaBaldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Baldur's Gate 2 EE | BG2 EE

Przygotowana przez Overhaul Games odświeżona edycja kultowej gry RPG Baldur's Gate 2: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Oprawa graficzna Baldur's Gate 2 Enhanced Edition dostosowana została do standardu HD, a sama gra oferuje nową zawartość.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | klasyczne RPG | romanse

Baldur's Gate II: Enhanced Edition Premiera

15lis2013

PC

25gru2013

iOS

16gru2014

AND

15paź2019

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Neverwinter Nights

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Tyranny

Baldur's Gate II: Enhanced Edition to zremasterowana i rozbudowana wersja gry Baldur's Gate II: Cienie Amn. Produkcję wzbogacono o rozszerzenie pod tytułem Tron Bhaala oraz zupełnie nową zawartość. Za jej opracowaniem stoi natomiast studio Overhaul Games.

Fabuła

Akcja gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Po pokonaniu Sarevoka główny bohater (stworzony od podstaw lub zaimportowany z „jedynki”) i jego drużyna zostają porwani przez szalonego maga – Irenicusa – próbującego wykorzystać dla własnych korzyści drzemiącą w nim potęgę. Choć naszemu podopiecznemu udaje się wydostać z jego siedziby, jego przybrana siostra – Imoen – zostaje zatrzymana przez Zakapturzonych Czarodziei, którzy zabierają ją do więzienia zwanego Czarowięzami. Chcąc zwrócić jej wolność, protagonista musi uzbierać olbrzymią ilość złota. Oczywiście to dopiero początek olbrzymiej przygody, która toczy się na nieznanych dotychczas, południowych ziemiach Wybrzeża Mieczy, a dokładnie – w krainie Amn.

Mechanika

Mechanika gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition została oparta na zasadach drugiej edycji „stołowego systemu Dungeons & Dragons. Autorzy oddają nam do dyspozycji rozległy świat pełen różnorodnych lokacji, w których mieszkają barwne postacie; wiele z nich może zlecać nam zadania bądź nawet dołączyć do naszej drużyny liczącej maksymalnie sześciu członków. Nie brakuje tu również starć z adwersarzami, podczas których kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystywanie zdolności każdego z bohaterów (oraz robienie użytku z aktywnej pauzy). W zamian za wykonywanie misji i eliminację oponentów członkowie drużyny zdobywają punkty doświadczenia, a z czasem awansują na kolejne poziomy.

W porównaniu z pierwowzorem tytuł może pochwalić się obecnością czterech dodatkowych herosów, z którymi powiązano wątki fabularne obfitujące w niespodziewane zwroty akcji. Do znanych z gry Baldur's Gate: Enhanced Edition Dorna Il Khana, Rasaada yn Bashira oraz Neery dołącza złodziejka Hexxat. Poza tym autorzy rozbudowali interfejs o przyciski odpowiedzialne za szybki zapis stanu gry oraz podgląd i błyskawiczne zbieranie porozrzucanych przedmiotów. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z serią, docenią natomiast obecność krótkiego samouczka.

Kwestie techniczne

Podobnie jak odświeżona wersja pierwszej części serii Baldur's Gate II: Enhanced Edition może się pochwalić poprawioną oprawą graficzną. Poza podniesieniem rozdzielczości autorzy zatroszczyli się o ulepszenie wybranych tekstur i efektów specjalnych. Ponadto zrezygnowano z ekranów ładowania, a sterowanie dostosowano do specyfiki poszczególnych platform.

Ostatnia modyfikacja 18 lutego 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 458 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Baldur's Gate II: Enhanced Edition: 12+

Baldur's Gate II: Enhanced Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch