Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Icewind Dale: Enhanced Edition (PC)

Icewind Dale: Enhanced Edition

Odświeżona edycja kultowej gry cRPG stworzonej przez zespół Black Isle w 2000 roku. Za jej powstanie odpowiada kanadyjskie studio Beamdog, znane z dwóch udanych remake’ów równie legendarnego cyklu Baldur’s Gate.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | reedycje/remastery/remaki | funkcje cross-platform | kooperacja | klasyczne RPG

Okładka Icewind Dale: Enhanced Edition (PC)

data premiery gry:

30paź2014

PC AND

7lis2014

iOS

Icewind Dale: Enhanced Edition to odświeżona wersja kultowej produkcji cRPG z 2000 roku, stworzonej przez zespół Black Isle Studios. Za projekt odpowiada studio Overhaul Games, znane z dwóch odsłon Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Tytuł oferuje wszystko to, co oryginalna gra oraz garść usprawnień, w tym sześć rozszerzonych questów, 60 nowych przedmiotów, dodatki Heart of Winter i Trials of the Luremaster, 122 zaklęcia i 31 nowych kombinacji ekwipunku przeniesionych z Baldur's Gate: Enhanced Edition, grywalną rasę półorków, międzyplatformowy multiplayer oraz tryb gry pozwalający na przejście kampanii bez uświadczenia napisu „Game Over”. Oprócz wersji na komputery PC ukazała się także edycja przeznaczona na urządzenia mobilne.

Icewind Dale: Enhanced Edition skupia się na epickich przygodach toczonych w mrocznych lochach. Historia rozgrywa się w północnych, nie do końca zbadanych regionach Forgotten Realms, znanych jako Doliny Lodowego Wichru, sławnych dzięki wyczynom Drizzta Do'Urdena z książki R.A. Salvatore'a, The Crystal Shard. Fabuła gry nie jest związana z historią przedstawioną w Baldur's Gate i nie jest skupiona wokół jednej postaci - na początku zabawy gracz tworzy całą swoją drużynę lub wybiera jedną z predefiniowanych. Zespół bohaterów może składać się z maksymalnie sześciu postaci.

Gra rozpoczyna się w mroźnym mieście Easthaven, jednym z Dziesięciu Miast regionu. Bohaterowie zostają poproszeni o przyłączenie się do Hrothgara, jednego z lokalnych herosów i wyruszenia z misją mającą na celu rozwikłanie problemów nękających miasto na górskiej przełęczy - Kuldahar. Historia zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że za wszystkim stoją potężne złe moce, zagrażające nie tylko miastu Kuldahar, ale i całemu Faerun. Historia zaprowadzi bohaterów do szeregu miejsc położonych w górach Spine of the World (kręgosłup świata), od mroźnych lochów, przez antyczne ruiny elfich miast, aż po żyjące lodowce i inne zadziwiające miejsca.

Nacisk położony został przede wszystkim na eksplorację, jednak kolejne wydarzenia wiążą się ze sobą, tworząc ciekawą, lecz liniową fabułę. W grze znajduje się 12 oddzielnych obszarów z około 15 poziomami lochów każdy. Lochy różnią się rozmiarami oraz wyglądem, poczynając od ciasnych przejść, a na rozległych jaskiniach kończąc. Podziemia rozproszone są po całym terenie Icewind Dale: Enhanced Edition, włączając w to górskie obszary Ten Towers oraz Spine of the World.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8,8 / 10 na podstawie 167 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Icewind Dale: Enhanced Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Icewind Dale: Enhanced Edition

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Icewind Dale, Battleheart Legacy, The Wolf Among Us i inne – przegląd najlepszych gier października na Androida
Icewind Dale, Battleheart Legacy, The Wolf Among Us i inne – przegląd najlepszych gier października na Androida

wiadomość13 listopada 2014

W przeglądzie najlepszych październikowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i Icewind Dale: Enhanced Edition, Record of Agarest War Zero i Battleheart Legacy, strategię Ironclad Tactics, grę logiczną Hellraid: The Escape, przygodówki The Wolf Among Us i Botanicula oraz zręcznościówkę Deep Loot.

Dzisiaj premiera Icewind Dale: Enhanced Edition na Windowsa i Maca
Dzisiaj premiera Icewind Dale: Enhanced Edition na Windowsa i Maca

wiadomość30 października 2014

Według zapowiedzi, dzisiaj rusza sprzedaż Icewind Dale: Enhanced Edition – odświeżonej wersji klasycznego cRPG-a autorstwa Black Isle Studios. Gra wyceniona została na 20 dolarów, czyli około 67 złotych.

Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się 30 października
Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się 30 października

wiadomość22 października 2014

Twórcy gry Icewind Dale: Enhanced Edition poinformowali, że kultowa gra cRPG ukaże się na komputerach PC w odświeżonej wersji 30 października bieżącego roku. W późniejszym czasie na rynku wyląduje edycja dedykowana urządzeniom mobilnym.

Icewind Dale: Enhanced Edition wyjdzie na urządzenia mobilne i PC
Icewind Dale: Enhanced Edition wyjdzie na urządzenia mobilne i PC

wiadomość31 sierpnia 2014

Firma Beamdog oficjalnie zapowiedziała grę Icewind Dale: Enhanced Edition, czyli odświeżoną wersję kultowej produkcji cRPG z 2000 roku. Tytuł ukaże się "kiedy będzie gotowy" na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Sukces Baldur’s Gate Enhanced Edition może zaowocować odświeżonym Icewind Dale
Sukces Baldur’s Gate Enhanced Edition może zaowocować odświeżonym Icewind Dale

wiadomość13 kwietnia 2012

Szef studia Beamdog, pracującego obecnie nad reedycjami obu części Baldur's Gate, oświadczył za pośrednictwem serwisu Twitter, że jeżeli te osiągną sukces finansowy, to możemy spodziewać się odświeżonej wersji Icewind Dale.

PC
iOS
AND