Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 12:59

autor: Adrian Werner

The Walking Dead The Final Season - prace zostały wznowione

Firma Skybound Games ogłosiła, że wznowiono produkcję trzeciego i czwartego odcinka The Walking Dead: The Final Season. W zespole deweloperskim znalazło się wiele osób, które wcześniej pracowały nad tym tytułem w studiu Telltale Games.

Na razie nie wiemy, kiedy poznamy finał całej historii. - The Walking Dead The Final Season - prace zostały wznowione - wiadomość - 2018-11-21
Na razie nie wiemy, kiedy poznamy finał całej historii.

Mamy dobre wieści dla fanów marki Żywe trupy. Firma Skybound Games poinformowała, że wznowiono prace nad brakującymi odcinkami przygodówki The Walking Dead: The Final Season. Na razie autorzy nie są w stanie powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery trzeciego i czwartego epizodu. Potwierdzono za to, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, w zespole produkcyjnym znalazło się wiele osób, które pracowały wcześniej nad projektem w studiu Telltale Games.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season ukazał się w sierpniu tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Potem studio Telltale Games ogłosiło upadłość. Twórcy zdążyli jeszcze wydać drugi epizod, ale chwilę potem grę usunięto z dystrybucji na wszystkich platformach, gdyż nie było pewności, że sezon zostanie w ogóle dokończony. Projekt ostatecznie uratowała firma Skybound Entertainment, której założycielem jest Robert Kirkman, czyli scenarzysta komiksu Żywe trupy, który zapoczątkował całą markę.

The Walking Dead: The Final Season ma powrócić do sprzedaży za kilka dni. Osoby, które wcześniej zakupiły grę, otrzymają brakujące odcinki bez konieczności dopłacania.

Choć twórcy nie podają planowanych dat premier, na trzeci odcinek nie powinniśmy czekać długo. Gdy upadało Telltale Games, epizod był już w większości ukończony i zdążono już nawet wykonać część prac nad finalnym odcinkiem.

Warto na koniec wspomnieć, w wyniku bankructwa Telltale Games wiele z produkcji tego zespołu (m.in. Tales of Monkey Island czy Back to the Future) zaczęło znikać z dystrybucji cyfrowej. Na razie nie wiemy, czy tytuły te kiedykolwiek powrócą do sprzedaży.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season