Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 11:31

autor: Adrian Werner

The Walking Dead The Final Season - kolejny odcinek jeszcze w tym roku?

Szef firmy Skybound Games, odpowiedzialnej za dokończenie The Walking Dead: The Final Season po upadku Telltale Games, poinformował, że trzeci epizod powinien ukazać przed końcem tego roku.

Trzeci odcinek możemy otrzymać jeszcze w tym roku. - The Walking Dead The Final Season - kolejny odcinek jeszcze w tym roku? - wiadomość - 2018-10-18
Trzeci odcinek możemy otrzymać jeszcze w tym roku.

Na początku października, po wielotygodniowym okresie niepewności spowodowanym bankructwem studia Telltale Games, ogłoszono, że brakujące dwa odcinki The Walking Dead: The Final Season zostaną ukończone przez firmę Skybound Games. Teraz poznaliśmy trochę więcej konkretów odnośnie tego przedsięwzięcia.

Prezes Skybound Games, Ian Howe, wziął wczoraj udział w sesji AMA w serwisie Reddit, gdzie odpowiadał na pytania fanów. Zdradził tam, że ma nadzieję wypuścić trzeci odcinek The Walking Dead: The Final Season jeszcze w tym roku. Obecnie firma dopina ostatnie sprawy natury prawnej, więc produkcja jeszcze nie została wznowiona. Podkreślono jednak, że trzeci epizod jest w większości ukończony, więc jego dokończenie nie powinno zająć dużo czasu.

W przypadku czwartego i ostatniego odcinka konieczne będą dłuższe prace, choć również w jego przypadku część elementów została już przygotowana. Howe zdradził także, że nad projektem będzie pracowało wielu byłych deweloperów z Telltale Games. Na razie prowadzone są rozmowy z ponad 40 osobami, a do Skybound Games dołączył już Kent Mudle, który był dyrektorem kreatywnym The Walking Dead: The Final Season.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season ukazał się w sierpniu tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Kilka dni po ogłoszeniu bankructwa studia Telltale Games wydano drugi epizod, ale chwilę potem grę usunięto z dystrybucji na wszystkich platformach.

Ostatecznie produkcję uratował ojciec marki Żywe trupy, gdyż założycielem firmy Skybound Entertainment jest Robert Kirkman, czyli scenarzysta komiksowego pierwowzoru.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season