Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2018, 08:00

autor: Maiman

Telltale zwalnia prawie wszystkich pracowników. The Walking Dead nie zostanie dokończone [Aktualizacja]

Studio Telltale Games, znane przede wszystkim z serii przygodówek The Walking Dead i The Wolf Among Us, straciło niemal wszystkich z ponad 200 pracowników. Garstka wciąż zatrudnionych osób ma teraz "dopełnić zobowiązań" – a potem studio zostanie zamknięte.

AKTUALIZACJA

Telltale jednak nie dokończy ostatniego sezonu The Walking Dead – twierdzą zgodnie źródła. Pozostała w studiu ekipa ma zająć się przekształceniem Minecraft: Story Mode w netfliksowy serial. Nad innymi projektami nikt już nie pracuje. Tym samym historia Clementine dobiegnie końca wraz z drugim odcinkiem The Walking Dead: The Final Season.

Swojej kariery NIE kończą natomiast pracownicy upadłego studia. Po serii tweetów, w których m.in. nazywają zamknięcie Telltale „dużą stratą dla branży”, chęć ponownego zatrudnienia deweloperów wyraził Ubisoft.

Oryginalna wiadomość:

Koniec studia Telltale nadszedł nagle, ale można się go było spodziewać. - [AKTUALIZACJA] Telltale zwalnia prawie wszystkich pracowników. The Walking Dead nie zostanie dokończone - wiadomość - 2018-09-22
Koniec studia Telltale nadszedł nagle, ale można się go było spodziewać.

To koniec przygodówek od Telltale Games. Deweloper – znany z narracyjnych, epizodycznych gier point-and-click takich jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us – ogłosił na Twitterze, że liczący 250 osób zespół skurczył się 10-krotnie. Garstka 25 niezwolnionych pracowników ma „dopilnować, by wszystkie zobowiązania firmy zostały dopełnione”. Potem deweloper najprawdopodobniej oficjalnie i ostatecznie zakończy działalność.

Źródło: twitter Telltale Games
Źródło: twitter Telltale Games

Prezes Telltale Games, Pete Hawley, żałuje, że sprawy przybrały taki obrót. W widocznym powyżej oficjalnym komunikacie zaznacza, że firma „spędziła ostatni rok, próbując wejść na nową ścieżkę”, ale zabrakło jej czasu, by tego dokonać. Dodaje, że „świetna i ciepło przyjęta zawartość wypuszczona w tym roku” (mowa zapewne o pierwszym odcinku ostatniego sezonu serii The Walking Dead) „nie przełożyła się na zadowalające wyniki sprzedaży”. W rezultacie na naszych oczach końca dobiega właśnie ostatni odcinek przygód Telltale Games.

Co oznacza koniec Telltale dla serii The Walking Dead i innych przygodówek?

Przez „dopełnienie zobowiązań” deweloper może rozumieć m.in. doprowadzenie do końca The Walking Dead: The Final Season. Oznacza to, że po pierwszym odcinku, który zadebiutował miesiąc temu, powinniśmy mieć okazję do ogrania nie tylko epizodu drugiego (ten ukaże się za 3 dni), ale też trzeciego (6 listopada) i finałowego czwartego (18 grudnia). Historia Clementine najprawdopodobniej znajdzie zatem swoje rozwiązanie.

Beznadziejnie sytuacja wygląda natomiast w przypadku pozostałych projektów studia. Przygodówka na podstawie Stranger Things, przebojowego serialu Netfliksa? Na razie nic z tego. Drugi sezon The Wolf Among Us, który zaplanowano na 2019 rok? O ile kiedykolwiek się ukaże, zaczekamy na niego znacznie dłużej. Szczegóły dotyczące przyszłości telltale’owskich serii, głosi komunikat, poznamy w nadchodzących tygodniach.

[AKTUALIZACJA] Telltale zwalnia prawie wszystkich pracowników. The Walking Dead nie zostanie dokończone - ilustracja #3

COŚ SIĘ KOŃCZY

Telltale Games zabłysnęło na rynku przygodówek za sprawą wydanej w 2012 roku growej adaptacji serialu The Walking Dead (TWD). Ciekawie nakreślone postacie, nieoczekiwane zwroty akcji, mnogość trudnych wyborów moralnych i nietypowa wówczas, epizodyczna formuła przysporzyły grze wielu oddanych fanów. Popularność tytułu potęgowała obecna w tamtym czasie moda na youtubowych „zagrajmerów”, którzy – nierzadko przed kamerą – przeżywali przygody Lee i Clementine na oczach liczącej setki tysięcy osób publiczności. Od swojego wielkiego debiutu Telltale Games stworzyło nie tylko kolejne sezony The Walking Dead, ale też przygodówki na podstawie Gry o Tron, Batmana, Strażników Galaktyki czy nawet Minecrafta.

Informacja o upadku Telltale Games nie powinna dziwić osób, które przyglądały się kondycji dewelopera od jakiegoś czasu. Listopad 2017 roku przyniósł wiadomość o zmniejszeniu liczby pracowników studia o 90 osób (25% ówczesnej ekipy). W marcu informowaliśmy natomiast, że powstawaniu nowych gier towarzyszyła toksyczna atmosfera i chaotyczny tryb pracy. Jakby tego było mało, gry od Telltale – przez swoją powtarzalność – stopniowo traciły na popularności. Sympatię graczy chciano odzyskać poprzez przejście na silnik Unity i stworzenie wspomnianej gry na podstawie serialu Stranger Things. Jak bardzo pomogłoby to studiu? Tego już się nie dowiemy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach