Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2018, 08:59

Telltale Games stworzy grę na bazie Stranger Things

Specjalizujące się w epizodycznych przygodówkach studio Telltale Games opracuje grę stanowiącą adaptację popularnego serialu science fiction Stranger Things.

Na razie nie udostępniono żadnych konkretów na temat gry. - Telltale Games stworzy grę na bazie Stranger Things - wiadomość - 2018-06-15
Na razie nie udostępniono żadnych konkretów na temat gry.

Powstaje gra bazująca na serialu Stranger Things, czyli jednym z przebojów serwisu streamingowego Netflix. Za opracowanie projektu odpowiada studio Telltale Games. Na razie nie podano żadnych konkretów. Nie znamy platform sprzętowych ani planowanej daty premiery.

Oczywiście, wybór tego dewelopera pozwala wysnuć sporo przypuszczeń odnośnie tego, czym będzie adaptacja Stranger Things. Zespół Telltale Games specjalizuje się bowiem w epizodycznych przygodówkach narracyjnych, mając na koncie takie cykle jak The Walking Dead: A Telltale Games Series czy Batman: The Telltale Series. Spodziewamy się więc produkcji, która nastawiona będzie głównie na opowiadanie ciekawej historii, a gracz zmuszony zostanie do regularnego podejmowania decyzji kształtujących dalszy przebieg fabuły.

Projekt Telltale Games nie będzie pierwszą adaptacją serialu. W zeszłym roku ukazała się mobilna gra zatytułowana po prostu Stranger Things: The Game. - Telltale Games stworzy grę na bazie Stranger Things - wiadomość - 2018-06-15
Projekt Telltale Games nie będzie pierwszą adaptacją serialu. W zeszłym roku ukazała się mobilna gra zatytułowana po prostu Stranger Things: The Game.

Dzięki Game of Thrones: A Telltale Games Series zespół ma doświadczenie adaptowaniu serialowych marek. Ta produkcja powstawała w bliskiej współpracy z twórcami telewizyjnego pierwowzoru i oferowała sporo ciekawych wątków dla jego fanów. Możemy więc liczyć, że w przypadku Stranger Things będzie podobnie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w studiu Telltale Games zaszły duże zmiany. Zwolniono część pracowników i mocno ograniczono ilość tworzonych równolegle gier. Zespół chce teraz wydawać produkcje rzadziej, ale mają one być wyższej jakości. Ponadto krążą plotki, że deweloper porzuci swój własny, mocno przestarzały silnik na rzecz Unity.

Warto wspomnieć, że gra Telltale Games to nie jedyny przejaw ekspansji marki Stranger Things na nowe media. Kilka dni temu zapowiedziano powieść osadzoną w uniwersum serialu, która opowie historię matki Jedenastki.

Współpraca między Netfliksem a Telltale Games nie będzie przebiegała tylko w jedną stronę. Na serwis streamingowy ma bowiem trafić Minecraft: Story Mode. Na razie nie ujawniono, jak będzie to wyglądało w praktyce. Spodziewamy się, że gra zostanie przerobiona na interaktywny serial, w którym widzowie będą pasywnie oglądali animowane sekwencje i co pewien czas podejmowali decyzję wpływającą na dalszy rozwój historii.

  1. Oficjalna strona studia Telltale Games