Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2018, 09:55

autor: AlexB

Control - nowa gra studia Remedy na pierwszym gameplayu

W sieci pojawił się pierwszy gameplay z Control – nowej gry akcji TPP od studia Remedy i 505 Games. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Podczas konferencji Sony na tegorocznych targach E3 zapowiedziano grę Control, czyli nowy projekt znanego chociażby z Quantum Break oraz kultowego cyklu Max Payne studia Remedy oraz 505 Games. Początkowo nie wiedzieliśmy zbyt wiele o tej produkcji. Szybko jednak na oficjalnej stronie fińskich deweloperów pojawiła się specjalna sekcja, która rozwiała nieco wątpliwości. Kolejne zniknęły wraz publiczną prezentacją pierwszego gameplayu, który można obejrzeć poniżej.

W Control wcielamy się w Jesse Faden, nową dyrektor tajnej agencji, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Budynek stał się celem inwazji tajemniczych mocy nie z tego świata, w wyniku których nasza zwykła rzeczywistość zaczęła mieszać się z dziwną i niewytłumaczalną. Zadanie bohaterki jest banalnie proste – ruszyć do walki, by odzyskać tytułową kontrolę. Kobieta uzbrojona jest w specjalną broń, która potrafi się transformować, oraz moce, takie jak tworzenie tarczy z gruzu oraz telekinetyczne ciskanie przedmiotami w przeciwników. Za ich pomocą twórcy pokazali poziom zniszczeń, jakich mogą dokonać gracze na planszy (tytuł działa na silniku Northlight, czyli tym samym, który napędzał Quantum Break). Zarówno zmieniający się pistolet, jak i nadnaturalne zdolności będzie można ulepszać wraz z postępami w zabawie. Dzięki temu gracze będą mogli stworzyć postać najbardziej pasującą do ich stylu oraz eliminować oponentów w sposób różnorodny.

Przedstawiciele studia Remedy podkreślili, że Control nie jest grą z otwartym światem. Będzie jednak posiadała pewne jego elementy. Twórcy zdradzili między innymi, że w tytule pojawią się postacie niezależne, które mogą zlecić protagonistce pewne zadania poboczne, będące jednak ściśle związane z główną historią.

Po inwazji tajemniczych mocy w siedzibie tajnej agencji zaczęły się dziać bardzo dziwne rzeczy. - Control - nowa gra studia Remedy na pierwszym gameplayu - wiadomość - 2018-06-14
Po inwazji tajemniczych mocy w siedzibie tajnej agencji zaczęły się dziać bardzo dziwne rzeczy.

Pomysłodawcą Control jest Sam Lake, znany jako współtwórca niemal wszystkich gier Remedy i twarz Maksa Payne'a w pierwszej odsłonie serii. Zebrał on w tym tytule sporo swoich wcześniejszych projektów, które nie do końca pasowały do wcześniejszych tytułów. Mowa tu między innymi o stale transformującym się środowisku, jakim jest siedziba tajnej agencji w Control.

Control będzie dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł ma zadebiutować w przyszłym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Control

Control