Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 04:05

autor: Adrian Werner

Control nową grą twórców serii Max Payne

Zapowiedziano Control, czyli nowy projekt odpowiedzialnego za grę Alan Wake i serię Max Payne studia Remedy, dotychczas znany pod kodową nazwą P7. Będzie to strzelanka z mocno nietypowym uzbrojeniem i równie intrygującymi lokacjami.

Remedy kontynuuje tradycję tworzenia strzelanek z nietypowymi mechanikami rozgrywki. - Control nową grą twórców Max Payne - wiadomość - 2018-06-12
Remedy kontynuuje tradycję tworzenia strzelanek z nietypowymi mechanikami rozgrywki.

AKTUALIZACJA:

Na oficjalnej stronie studia Remedy pojawiła się sekcja poświęcona grze Control, dzięki czemu poznaliśmy kilka dodatkowych konkretów.

Przede wszystkim potwierdzono, że gra zmierza nie tylko na PlayStation 4, ale również na pecety oraz konsolę Xbox One. Ponadto premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Gracze wcielą się w nową dyrektor tajnej agencji zlokalizowanej w Nowym Jorku, która stanie się celem inwazji mocy nie z tego świata. W walce wykorzystamy szereg zdolności specjalnych, możliwy do modyfikowania ekwipunek oraz interaktywne otoczenie.

CONTROL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Remedy
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC i XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

Na poprzedzającej targi E3 konferencji firmy Sony najwięcej emocji budziły świeże materiały z zapowiedzianych wcześniej wielkich projektów, takich jak The Last of Us: Part II czy Ghost of Tsushima. Nie zabrakło jednak również całkiem nowych produkcji. Jedną z nich okazało się Control, czyli pozycja, nad którą pracuje studio Remedy, mające na koncie takie tytuły jak Alan Wake, Quantum Break czy dwie pierwsze odsłony cyklu Max Payne.

Zwiastun był intrygujący, ale niewiele można z niego wywnioskować. Główną bohaterką jest kobieta uzbrojona w broń telekinetyczną, pozwalającą jej nie tylko strzelać, ale również ciskać obiektami na odległość. Ponadto ciekawie wyglądały lokacje o ciągle zmieniającej się architekturze.

Jako że grę pokazano po raz pierwszy na konferencji firmy Sony wersja na PlayStation 4 wydaje się oczywista. Wydawcą jest jednak firma 505 Games, więc najprawdopodobniej Control zmierza także na pecety i konsolę Xbox One. Mamy nadzieję, że Remedy nie zamierza zostawić nas samych z domysłami i ujawni więcej konkretów podczas targów E3.

  1. Oficjalna strona gry studia Remedy