Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 04:04

Pierwszy zwiastun i data premiery remake'u Resident Evil 2

Potwierdziło się to, co podejrzewaliśmy - podczas konferencji Sony na targach E3 zaprezentowany został pierwszy zwiastun remake'u gry Resident Evil 2. Dowiedzieliśmy się też, że premierę wyznaczono na początek przyszłego roku.

Tak wyglądało Resident Evil 2 w 1998 roku. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na pełnoprawny remake, a nie remaster. - Pierwszy zwiastun i data premiery remake'u Resident Evil 2 - wiadomość - 2018-06-12
Tak wyglądało Resident Evil 2 w 1998 roku. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na pełnoprawny remake, a nie remaster.

Wydany w 1998 roku klasyk survival horroru Resident Evil 2 doczeka się pełnoprawnego remake’u – chociaż sami twórcy gry unikają tego określenia. Podczas konferencji firmy Sony na targach E3 zaprezentowano pierwszy zwiastun, przedstawiający m.in. duet głównych bohaterów, policjanta Leona Kennedy’ego i Claire Redfield, a także kilka ujęć pogrążonego w chaosie Raccoon City. Znalazła się też jedna scena, która sugeruje, że na wzór późniejszych odsłon serii, w remake’u otrzymamy widok TPP zamiast sztywno ustawionych kamer jak w oryginale. Więcej szczegółów na temat samej rozgrywki na razie nie ma, znamy za to dokładną datę premiery tytułu – Resident Evil 2 zadebiutuje (ponownie) 25 stycznia przyszłego roku.

  1. Oglądaj z nami konferencję Sony na targach E3