Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2018, 10:55

autor: Adrian Werner

Ukazał się pierwszy odcinek The Walking Dead The Final Season

Ukazał się pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season, czyli gry stanowiącej zwieńczenie popularnego cyklu epizodycznych przygodówek studia Telltale Games.

Sezon zaplanowano na cztery odcinki. - Ukazał się pierwszy odcinek The Walking Dead The Final Season - wiadomość - 2018-08-15
Sezon zaplanowano na cztery odcinki.

Doczekaliśmy się premiery pierwszego odcinka The Walking Dead: The Final Season, czyli ostatniego sezonu popularnej serii epizodycznych przygodówek studia Telltale Games. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej.

Ostatni sezon ma składać się z czterech odcinków. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie ukażą się kolejne epizody. Warto zauważyć, że The Walking Dead: The Final Season nie zostało zapowiedziane na urządzenia mobilne. Wcześniejsze odsłony cyklu trafiły na systemy iOS i Android, ale tym razem autorzy postanowili trzymać się platform domowych, aby zapewnić lepszą jakość grafiki.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje:

  1. Wccftech – 9/10
  2. Game Informer – 7/10
  3. Push Square – 7/10
  4. Usgamer – 3.5/5
  5. IGN – 6.5/10
  6. Destructoid – 6/10

Generalnie w większości recenzji można znaleźć opinie, że pierwszy epizod jest przyzwoity, ale jednocześnie zbyt wolny i brakuje w nim niespodzianek. Chwalona jest za to grafika oraz dobre zakończenie, które zapowiada bardziej emocjonujący dalszy ciąg sezonu.

Warto wspomnieć, że The Walking Dead: The Final Season jest ostatnią produkcją zespołu zbudowaną z wykorzystaniem autorskiego silnika Telltale Tool. Technologia ta już od dłuższego czasu nie nadążała za realiami rynkowymi, a do tego niepotrzebnie utrudniała pracę deweloperom. Kolejne produkcje autorów mają powstać w oparciu o silnik Unity.

Osoby zainteresowane The Walking Dead: The Final Season mogą sprawdzić grę przed zakupem dzięki wersji demonstracyjnej. Wpierw udostępniono ją na Xboksie One i PlayStation 4, a potem na PC. Niestety, w tym przypadku zapomniano o użytkownikach Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season