Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 sierpnia 2018, 10:36

autor: Czarny Wilk

Pierwsze zdjęcie aktorskiej wersji Mulan od Disneya

Disney opublikował pierwsze zdjęcie z filmowej wersji klasycznej animacji Mulan. Możemy na nim zobaczyć Liu Yifei wcielającą się w tytułową młodą chińską wojowniczkę. W produkcji reżyserowanej przez Niki Caro wystąpi też m.in. Jet Li.

Disney coraz pewniej inwestuje w aktorskie wersje swoich klasycznych animacji. W ciągu kilku ostatnich lat mogliśmy obejrzeć m.in. nowe wersje Kopciuszka, Księgi dżungli oraz Pięknej i bestii, w kinach oglądamy Krzysiu, gdzie jesteś?, a na horyzoncie majaczą m.in. Dumbo, Aladyn, Król Lew oraz Mulan. Słynna wytwórnia opublikowała pierwsze zdjęcie z ostatniej z wymienionych produkcji, przedstawiające tytułową bohaterkę opowieści.

W Mulan wciela się Liu Yifei, znana m.in. z Zakazanego królestwa oraz z serialu Dawno, dawno temu - Pierwsze zdjęcie aktorskiej wersji Mulan od Disneya - wiadomość - 2018-08-14
W Mulan wciela się Liu Yifei, znana m.in. z Zakazanego królestwa oraz z serialu Dawno, dawno temu

Podobnie jak oryginalna animacja z 1998 roku, aktorska Mulan skupi się na losach nieustraszonej młodej kobiety, która, by ratować schorowanego ojca przed przymusowym poborem do armii, sama przebiera się za mężczyznę i dołącza do walki z najeźdźcami atakującymi Chiny. Jej odwaga i determinacja sprawią, że stanie się postacią mającą kluczowe znaczenie dla przebiegu wojny.

Za reżyserię filmu odpowiada Niki Caro, autorka Jeźdźca wielorybów oraz Azylu z 2017 roku. Scenariusz napisali Rick Jaffa i Amanda Silver, odpowiedzialni m.in. za Jurassic World oraz W samym sercu morza. W obsadzie oprócz wcielającej się w tytułową rolę Liu Yifei znaleźli się także Donnie Yen (Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie), Jason Scott Lee (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny) oraz Jet Li (Hero). Zdjęcia do Mulan będą kręcone w Nowej Zelandii i Chinach, a data premiera produkcji ustalona została na 27 marca 2020 roku.