Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2018, 12:35

autor: AlexB

Demo The Walking Dead: The Final Season dostępne na konsolach

Studio Telltale Games opublikowało demo ostatniego sezonu popularnego cyklu filmowych przygodówek The Walking Dead. Pozwala ono na ukończenie całej sekwencji otwierającej. Niestety, wersja próbna jest dostępna wyłącznie na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Fani cyklu filmowych przygodówek The Walking Dead od studia Telltale Games zapewne nie mogą się doczekać 14 sierpnia. Tego dnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One (planowane wydanie na Nintendo Switch pojawi się trochę później) zadebiutuje pierwszy epizod ostatniego sezonu tego wirtualnego serialu. Aby nieco umilić czas, jaki dzieli graczy od początku końca przygód Clementine i jej protegowanego, Alvina Juniora, w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie, kalifornijscy deweloperzy przygotowali małą niespodziankę. Opublikowali oni wersję demonstracyjną premierowego odcinka nadchodzącej produkcji. Niestety, posiadacze komputerów osobistych muszą obejść się smakiem. Wersja próbna jest bowiem dostępna wyłącznie na konsolach.

Historia Clementine, która musiała dorastać w brutalnym świecie opanowanym przez zombie, powoli dobiega końca. - Demo The Walking Dead: The Final Season dostępne na konsolach - wiadomość - 2018-08-01
Historia Clementine, która musiała dorastać w brutalnym świecie opanowanym przez zombie, powoli dobiega końca.

Demo pierwszego epizodu ostatniego sezonu The Walking Dead nie jest zbyt długie. Pozwala ono na ukończenie sekwencji otwierającej, co nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Mimo to wersja próbna dość dobrze prezentuje zarówno stare mechaniki, na przykład dokonywanie wyborów moralnych mających mniejszy lub większy wpływ na historię, jak i nowości czekające na graczy w pełnej wersji tytułu. Mowa tu o „nieoskryptowanym” systemie walki, kamerze zza pleców bohaterki, która od razu przywodzi na myśl konkurencyjne Life is Strange, oraz ulepszonej oprawie wizualnej, która w zamyśle ma jeszcze lepiej oddawać styl komiksowego oryginału. Jeśli komuś nie chce się marnować czasu i miejsca na dysku lub po prostu nie posiada PlayStation 4 lub Xboksa One, może obejrzeć całe demo na poniższym filmiku przygotowanym przez studio Telltale Games.

Od 8 czerwca trwa przedpremierowa sprzedaż przepustki sezonowej ostatniego sezonu The Walking Dead, która da dostęp do wszystkich czterech odcinków wchodzących w jego skład. Warto zaznaczyć, że osoby, które zdecydują się na jej zakup na PlayStation 4 lub Xboksie One do 14 sierpnia, otrzymają za darmo wszystkie 19 epizodów cyklu, które pojawiły się do tej pory. Jest to zatem całkiem ciekawa oferta dla tych, którzy chcą zapoznać się z tą kultową w wielu kręgach serią.