Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS3PSVX360iOSANDXONE
Okładka The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1 (PC)

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Wydawana w formie epizodów gra przygodowa na kanwie popularnej serii komiksowej Fables. Dewelopingiem The Wolf Among Us zajęło się studio Telltale Games, opierając się głównie na rozwiązaniach zastosowanych uprzednio w przebojowym The Walking Dead.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | detektywistyczne | komiksy | epizodyczne

Okładka The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1 (PC)

data premiery gry:

11paź2013

PC X360

15paź2013

PS3

5gru2013

iOS

30paź2014

AND

4lis2014

PSV PS4 XONE

The Wolf Among Us to przygodówka autorstwa studia Telltale Games, znanego z epizodycznych produkcji takich jak Sam and Max, Wallace and Gromit, Tales of Monkey Island, Back to the Future, Jurassic Park oraz The Walking Dead. Gra bazuje na licencji wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej Fables stworzonej przez scenarzystę Billa Willinghama.

Bohaterami są istoty z baśni, które uciekły z magicznej krainy po tym jak została ona najechana przez armie Adwersarza. Azyl znalazły w naszym świecie i teraz żyją wśród zwykłych śmiertelników, ukrywając przed nimi swoją prawdziwą naturę. Podczas przygody spotkamy wiele postaci znanych z komiksu, takich jak Zły Wilk, Królewna Śnieżka, czy Ichabod Crane, bohater opowiadania o Jeźdźcu bez Głowy.

The Wolf Among Us to klasyczna gra przygodowa. Zabawa polega więc głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz podejmowaniu trudnych decyzji. Gra podzielona została na kilka epizodów. Wybory gracza w jednym epizodzie wpływają bezpośrednio na kształt kolejnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 1705 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Gry podobne do The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Klasyfikacja PEGI The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP(SP3)/7/8

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: Xbox Live

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Recenzja gry The Wolf Among Us - Baśnie twórców The Walking Dead

Recenzja 14 lipca 2014, 12:57

Te ostatnie nie mają oczywiście większego przełożenia na końcowy wynik, scenariusz podąża ustalonym torem od pierwszej do ostatniej minuty opowieści. Po drodze jednak gra nad wyraz często testuje nasze zachowanie, stawia nas w trudnych sytuacjach, nierzadko zmuszając do wyboru mniejszego zła. Napotykane problemy można rozwiązać na różne sposoby, bo i opcje dialogowe Wilka oferują przynajmniej dwie przeciwstawne postawy. Czy spróbujemy uspokoić rozwścieczonego adwersarza dobrym słowem, czy też będziemy masakrować go, aż on sam utonie w morzu krwi – to zależy już wyłącznie od nas samych. Co prawda autorzy dają od czasu do czasu pewną dozę swobody w podejmowaniu dalszych kroków, ale jest to wolność złudna. Nie ma tu żadnego znaczenia, czy odwiedzimy jedną lokację, ignorując automatycznie drugą. Prędzej czy później i tak dotrzemy do tego samego finału, który był zaplanowany dla wszystkich stworzonych po drodze rozgałęzień. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest banalnie prosta. W The Wolf Among Us nie rozchodzi się wcale o podążanie do celu różnymi ścieżkami, sednem jest wyrażanie naszych odczuć czynami Bigby’ego. W ten produkt, podobnie zresztą jak w The Walking Dead, powinno się zagrać tylko raz, a podjęte wybory uznawać za nieodwracalne i ostateczne.

PC
X360
PS3
PSV
PS4
XONE
iOS
AND