Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2019, 10:47

Gry Telltale Games znikną ze Steam i GOG.com do 27 maja

Jeśli macie w planach zakup jakiejś gry Telltale Games, to warto się pospieszyć. Wszystkie produkcje zespołu (ewentualnie większość z nich) mają zniknąć z dystrybucji w serwisach Steam i GOG.com do 27 maja. Jest to skutek zeszłorocznego bankructwa firmy.

Epizodyczne przygody Batmana wkrótce znikną ze Steama i GOG.com. - Gry Telltale Games znikną ze Steam i GOG.com do 27 maja - wiadomość - 2019-05-24
Epizodyczne przygody Batmana wkrótce znikną ze Steama i GOG.com.

W zeszłym roku byliśmy świadkami bankructwa studia Telltale Games. Wciąż jednak można było kupić większość gier, które wyprodukował ten zespół. Niestety, wkrótce ulegnie to zmianie.

Wszystkie gry studia Telltale Games mają zniknąć z serwisów Steam i GOG.com najpóźniej do 27 maja. Potem będzie można je kupić co najwyżej w sklepach zajmujących się dystrybucją samych kluczy, przynajmniej do wyczerpania zapasów. Warto wspomnieć, że osoby, które wcześniej nabyły te produkcje, nie utracą możliwości ich pobierania.

Część z gier Telltale Games usunięto z dystrybucji już wiele miesięcy temu. Nadal można jednak kupić Batman: The Telltale Series, Batman: The Telltale Series - The Enemy Within, The Wolf Among Us, Strong Bad's Cool Game for Attractive People, Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, Puzzle Agent, Puzzle Agent 2, Hector: Badge of Carnage, Sam & Max: Save the World oraz Sam & Max: Beyond Time and Space. Jeśli interesują Was te produkcje, to radzimy się pospieszyć z zakupami.

Inaczej wygląda sprawa z Tales from the Borderlands. Gra została usunięta ze sprzedaży na Steamie, ale wciąż można ją kupić w GOG.com. Tytuł powinien jednak powrócić do pierwszego z tych serwisów, gdyż jego wydawcą i właścicielem marki Borderlands jest 2K Games. Firma zadeklarowała, że normalna dystrybucja gry zostanie wkrótce wznowiona.

Warto przypomnieć, że seria przygodówek Telltale Games osadzona w uniwersum Żywych trupów została przejęta przez firmę Skybound Games, która dokończyła brakujące dwa odcinki The Walking Dead: The Final Season. Pecetowa wersja ostatniego sezonu, jak i wszystkich poprzednich, sprzedawana jest obecnie wyłącznie w Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona Telltale Games
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games