Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPCPS3
Okładka Strong Bad's Cool Game for Attractive People (PS3)
OkładkaStrong Bad's Cool Game for Attractive People (PS3)

Strong Bad's Cool Game for Attractive People

Strong Bad's Cool Game for Attractive People (w skrócie: SBCG4AP) to połączenie gry przygodowej ze zręcznościówką bazujące na internetowej kreskówce Homestar Runner autorstwa Mike’a i Matta Chapmanów.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Strong Bad's Cool Game for Attractive People Premiera

11sie2008

Wii PC

21gru2010

PS3

Strong Bad's Cool Game for Attractive People (w skrócie: SBCG4AP) to połączenie gry przygodowej ze zręcznościówką. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest studio Telltale Games, mające na koncie m.in. serie Bone oraz Sam & Max. Opisywany projekt bazuje na internetowej kreskówce Homestar Runner autorstwa Mike’a i Matta Chapmanów i tak jak poprzednie gry deweloperów z San Rafael, ukazuje się w formie epizodycznej.

Główny bohater SBCG4AP to tytułowy Strong Bad, były przestępca, groteskowy bokser, a zarazem najpopularniejsza postać animowanego serialu. Odziany w czarne spodenki, kozaki i tajemniczą maskę, nasz podopieczny przemierza lokacje wchodzące w skład jego osiedla i prowadzi humorystyczne dialogi ze swymi rozmówcami. Do rutynowych zajęć anty-herosa należy odpowiadanie na maile od fanów (przy użyciu przedpotopowego komputera Lappy 486), przebieranie się w śmieszne kostiumy i namiętne granie w fikcyjną symulację bijatyki Snake Boxer 5. W pierwszym odcinku pięcioczęściowej gry, zatytułowanym Homestar Ruiner, Strong Bad bierze również udział w wyścigu ze swym odwiecznym rywalem, Homestar Runnerem.

Produkcja ekipy Telltale Games opiera się na autorskim silniku graficznym, korzystającym z technologii cell-shading i umożliwiającym poruszanie się po trójwymiarowym środowisku przy pomocy joypada. Oprawę wizualną projektu utrzymano w jasnej, typowo kreskówkowej kolorystyce, zaś całość doprawiono specyficznymi żartami sytuacyjnymi, wyreżyserowanymi we współpracy z braćmi Chapman.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,3 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Strong Bad's Cool Game for Attractive People

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Strong Bad's Cool Game for Attractive People Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows XP
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wii
PC
PS3