Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2010, 13:37

Wieści ze świata (Tony Hawk, Halo Wars, Europa Universalis III) 9/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o uratowaniu statystyk z Halo Wars, ukończeniu prac nad czwartym dodatkiem do Europa Universalis III, nowościach w ofercie Xbox Live, a także o planach Activision względem marki Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o uratowaniu statystyk z Halo Wars, ukończeniu prac nad czwartym dodatkiem do Europa Universalis III, nowościach w ofercie Xbox Live, a także o planach Activision względem marki Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.

Halo Wars

Osoby grające w strategię Halo Wars na Xboksa 360 w dalszym ciągu będą mogły cieszyć się z wglądu do swoich statystyk. W związku z natychmiastowym odzewem ze strony fanów, firma 343 Industries zdecydowała się na niewdrażanie wszystkich planowanych zmian, sprowadzających się w sumie do zaprzestania wspierania gry. Niestety, oficjalne forum dyskusyjne gry mimo wszystko zostanie przeniesione na wspólną dla całej serii stronę Halo Waypoint (dojdzie do tego 15 grudnia). W ramach rekompensaty Halo Wars doczeka się nowej aktualizacji, która usunie problemy z trybem Theater oraz zrywaniem połączeń w rozgrywkach sieciowych.

Europa Universalis III: Divine Wind

Firma Paradox Software poinformowała o ukończeniu prac nad Divine Wind – czwartym rozszerzeniem do strategii Europa Universalis III, które przeniesie graczy na Daleki Wschód. Wprowadzi on do gry szereg nowości, w tym dodatkowe opcje sztuki dyplomacji, nowy zestaw budynków, a także rozszerzony tryb multiplayer (obsługujący do 32 graczy jednocześnie). Oprócz tego wizualną metamorfozę przejdzie mapa. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 14 grudnia tego roku. Podstawową wersję EUIII możecie aktualnie nabyć w promocyjnej cenie w sklepie Impulse.

Wieści ze świata (Tony Hawk, Halo Wars, Europa Universalis III) 9/12/10 - ilustracja #1

Lara Croft and the Guardian of Light

W ofercie Xbox Live zadebiutował dodatek DLC do zręcznościowej gry akcji Lara Croft and the Guardian of Light. W skład A Hazardous Reunion wchodzą cztery nowe mapy wypełnione różnego rodzaju wyzwaniami. Koszt nabycia dodatku to 400 punktów Microsoftu. Wspólnie z nim do sprzedaży trafiła także gra Bomberman Live: Battlefest (XBLA, 800 punktów MS), nowe stoły do Pinball FX (800 punktów MS), a także DLC Grubbins on Ice Costume Questa, autorstwa studia Double Fine.

Square Enix

Firma Square Enix, która wprowadzi niedługo na europejski rynek kilka ciekawie zapowiadających się produkcji na PSP, zarejestrowała w japońskim Urzędzie Patentowym nowy znak towarowy – Clover [email protected]. W chwili obecnej nikt nie wie, czego może on dotyczyć.

Strong Bad's Cool Game For Attractive People

Niekonwencjonalna gra przygodowa Strong Bad's Cool Game For Attractive People, dostępna dotąd wyłącznie na PC i Wii (WiiWare), jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje w wersji na PlayStation 3. Pierwszy z epizodów trafi do oferty amerykańskiego PlayStation Network 21 grudnia (w Europie pojawi się niedługo później). Przypominamy, że za zaprojektowanie produkcji odpowiedzialne jest studio Telltale Games. Sam pomysł bazuje na kreskówce Homestar Runner autorstwa Mike’a i Matta Chapmanów.

Wieści ze świata (Tony Hawk, Halo Wars, Europa Universalis III) 9/12/10 - ilustracja #2

Tony Hawk

Firma Activision ciągle wierzy w markę Tony Hawk. Z najświeższych wypowiedzi Erica Hirshberga, dyrektora ds. sprzedaży, można wywnioskować, że wydawca zamierza pomóc w odbudowaniu dawnej pozycji serii. Po kiepskim przyjęciu odsłon Ride oraz Shred mogło się wydawać, że ekstremalna seria sygnowana nazwiskiem największej gwiazdy skateboardingu, ostatecznie zostanie uśmiercona. Szczególnie, że producenta ostatnich części – studio Robomodo – dotknęły masowe zwolnienia. W związku z powyższym, istnieje spora szansa, że reaktywacją marki zajmie się już inny deweloper.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood!

Cave Story

The Spire

Rajd Polski

MX vs. ATV Reflex

DeathSpank: Thongs of Virtue

Age of Conquest III

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online

Hello Kitty Seasons

Warhammer 40,000: Space Marine

Oil Rush

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Mercenaries 3D

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mythos - polska wersja beta

Facepalm - spartańskie niebo video magazyn

Przed seansem #6 - edycja sexy video magazyn

Hello Kitty Seasons

Tron Evolution

Dead Space 2 - Multiplayer - wersja PL

gry