Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy (PSP)

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy PSP

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy jest kontynuacją zręcznościowej bijatyki Dissidia: Final Fantasy, wydanej z okazji 20-lecia marki Final Fantasy. Fabuła gry koncentruje się wokół konfliktu pomiędzy Kosmosem - bogini pokoju i harmonii oraz Chaosem - bogiem niezgody.

Bijatyki | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | beat 'em up | na 2 osoby | crossover | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

3marca2011

25marca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy jest kontynuacją gry Dissidia: Final Fantasy, w której w konwencji zręcznościowej byliśmy świadkami zmagań postaci pochodzących z wszystkich części tej słynnej serii.

Niekończący się konflikt pomiędzy harmonią i dysonansem wciąż trwa. Dwie boskie istoty: Kosmos - bogini pokoju i harmonii - oraz Chaos - bóg niezgody - walczą o dominację nad światem, którego równowaga została zachwiana przez działania tego drugiego. Obydwa bóstwa postanawiają powołać do szeregów swojej armii bohaterów z różnych światów znanych nam z poprzednich części serii Final Fantasy. Dzięki temu Cloud, Squall i Vaan staną do walki z Ultimecią, Sephirothem oraz Gabranthem. Postaciami, które dołączyły do najnowszej odsłony są m.in.: Lightning z Final Fantasy XIII, Kain Highwind (Final Fantasy IV), Tifa Lockhart znana Final Fantasy VII oraz Vaan, główny bohater Final Fantasy XII.

System gry prezentuje się zgoła inaczej niż w grach z głównej serii. Mamy tu do czynienia z wysoce zręcznościowym systemem walki kojarzącym się bardziej z seriami Tekken czy Soul Calibur.

Ważnym elementem walki są punkty odwagi (Brave), dzięki którym możliwe jest wykonywanie skomplikowanych sekwencji ciosów posiadających większą moc rażenia. Oczywiście w grze nie mogło zabraknąć innych nieodzownych i charakterystycznych elementów rasowego jRPG. Każda prowadzona przez nas postać ma swoją unikalną historię, możemy zmieniać jej ekwipunek, a za wygrany pojedynek otrzymuje ona punkty doświadczenia. Dodatkową, wartą wzmianki cechą sequela jest opcja Assist, pozwalająca wybrać listę postaci, które będą nas wspierać podczas pojedynku.

Oprawa wizualna prezentuje się bardzo dobrze. Wielopoziomowe areny oraz dające się zniszczyć elementy lokacji pokazują, że gry na PSP ciągle potrafią zachwycić. Muzyka skomponowana przez Takeharu Ishimoto łączy w sobie starsze zremasterowane melodie ze wszystkich części głównej serii Final Fantasy z nowymi kompozycjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix

wiadomość8 grudnia 2010

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.