Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2010, 10:05

autor: Marcin Skierski

Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.

Japończycy właśnie ujawnili nieco detali i przypomnieli o swoich czterech produkcjach, jakie zostaną przez nich wydane w przyszłym roku ekskluzywnie na PSP. Chodzi o Lord of Arcana, Tactics Ogre: Let Us Cling Together, Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy oraz The 3rd Birthday. Wszystkie mają pojawić się w Europie już wiosną 2011 roku.

Lord of Arcana

Lord of Arcana jest grą akcji z elementami jRPG, najwyraźniej mocno inspirowaną serią Monster Hunter. Podobnie bowiem jak w dziele Capcom, także tutaj cała rozgrywka sprowadzać się będzie przede wszystkim do eksploracji kolejnych lokacji i toczenia walk z dziesiątkami przeciwników. Historia kręci się wokół potężnego kamienia Arcana, od którego bezpieczeństwa zależy porządek świata Horodyn.

Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix - ilustracja #1
Lord of Arcana

Wśród największych atutów tej pozycji poza dynamicznym systemem walki wymienia się tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Zabawa ze znajomymi powinna nieco uprościć stosunkowo wymagającą mechanikę rozgrywki. Potwierdzono przy okazji, że gra w Stanach Zjednoczonych będzie sprzedawana również w specjalnej wersji nazwanej Slayer Edition. W jej skład oprócz samej gry wejdzie także 44-stronicowy artbook i ścieżka dźwiękowa na płycie CD, a całość zostanie zapakowana w czerwone pudełko.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Tactics Ogre: Let Us Cling Together to jak już zapewne wiecie, remake taktycznego RPG-a wydanego pierwotnie na SNES-a w połowie lat dziewięćdziesiątych. Dostaniemy znany produkt z odnowioną oprawą graficzną i ścieżką dźwiękową, a także nowym systemem Wheel of Fortune pozwalającym poznać alternatywne drogi ukończenia danego etapu i związane z tym konsekwencje.

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy jest kontynuacją ciepło przyjętej gry Dissidia: Final Fantasy. Tytuł wykorzystuje wszelkie założenia poprzedniczki, dalej mamy więc do czynienia z ciekawym połączeniem elementów walki i RPG akcji. Możemy liczyć na całą gamę bohaterów stojących po obu stronach konfliktu, czyli walczących w imię dwóch zwaśnionych boskich istot – pokojowej Cosmos oraz konfliktowego Chaos. Oprócz znanych postaci zobaczymy też nowe, zebrane z całej serii Final Fantasy.

Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix - ilustracja #2
Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Wśród dodatkowych bohaterów wyróżnić można Lightning oraz Vaana z dwóch ostatnich części cyklu. Całość zostanie wzbogacona o kolejne tryby rozgrywki, szereg misji fabularnych, alternatywnych kostiumów i przedmiotów do zdobycia, a system walki zostanie jeszcze bardziej usprawniony. Zapowiada się więc podręcznikowe rozwinięcie najważniejszych atutów oryginału.

The 3rd Birthday

Prawda jest jednak taka, że z całej czwórki zapowiadanych produkcji wielu graczy najbardziej czeka na The 3rd Birthday. Jest to spin-off kultowej serii Parasite Eve, której dwie odsłony pamiętają jeszcze czasy pierwszego PlayStation. Twórcy porzucili jednak filozofię zgrabnego połączenia survival horroru i jRPG, nastawiając się na nagromadzenie motywów wyrwanych prosto z trzecioosobowych strzelanin.

Główną bohaterką gry znowu została Aya Brea, która jako członkini specjalnej grupy CTI zajmuje się eksterminacją kreatur określanych mianem Twisted. Potrafi ona używać swojej specjalnej zdolności Overdrive, umożliwiającej przejęcie kontroli nad ciałami sprzymierzeńców lub wrogów, co w wybranych momentach rozgrywki można wykorzystać w celu zdobycia odpowiedniej przewagi.

Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix - ilustracja #3
The 3rd Birthday

Dostaniemy zatem pełną akcji strzelaninę z akcją ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Autorzy obiecują ciekawe misje do wykonania, opcję modyfikowania broni, a wszystko to przy wysokim poziomie oprawy graficznej i wciągającej fabule. Jesteśmy tylko ciekawi, czy większa dynamika rozgrywki nie zabije ducha poprzedniczek.

O ile data premiery Lord of Arcana spodziewana jest w lutym przyszłego roku, tak dokładne terminy w przypadku pozostałych tytułów pozostają jeszcze nieznane. Informacje na ten temat mają zostać ujawnione w najbliższym czasie, podobnie jak szczegóły dotyczące kolekcjonerskich wydań tych pozycji.