Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka The 3rd Birthday (PSP)
OkładkaThe 3rd Birthday (PSP)

The 3rd Birthday PSP

The 3rd Birthday to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez firmę Square-Enix. Tytuł traktowany jest jako spin-off serii Parasite Eve.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The 3rd Birthday Premiera PSP

22grudnia2010

pudełko PL

15kwietnia2011

producent: Square Enix / Hexa Drive wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The 3rd Birthday to spin-off kultowej serii Parasite Eve, znanej przede wszystkim posiadaczom pierwszego PlayStation. O ile jednak oryginał stanowił unikalne połączenie survival horroru oraz jRPG, o tyle w przypadku The 3rd Birthday mamy do czynienia z dosyć klasyczną, trzecioosobową strzelaniną. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialna jest firma Square Enix.

Główną bohaterką The 3rd Birthday jest zjawiskowa Aya Brea, której niestraszne są dziwaczne kreatury i paranormalna aktywność. Jako członkini specjalnej grupy CTI, zostaje wysłana do Nowego Jorku (konkretnie Manhattanu), gdzie bierze udział w eksterminacji tajemniczych form życia określanych mianem „Twisted”. Co ciekawe, unikalne zdolności organizmu Ayi hamują jej proces starzenia, dzięki czemu ciągle wygląda jak pełna życia 20-latka, mimo że tak naprawdę ma piętnaście lat więcej.

Jedną z głównych umiejętności Ayi jest tzw. Overdive. Przy jego pomocy bohaterka potrafi przejmować czasie rzeczywistym kontrolę nad innymi członkami grupy CTI, korzystając w ten sposób ze zdolności niedostępnych w normalny sposób. Prezentowaną w grze akcję gracz obserwuje z kamery umieszczonej tuż nad ramieniem kontrolowanej postaci (podobne rozwiązanie zaserwowano wcześniej w Resident Evil 4 i 5, a także Dead Space).

Ostatnia modyfikacja 24 marca 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

The 3rd Birthday cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The 3rd Birthday

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.