Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka The 3rd Birthday (PSP)

The 3rd Birthday PSP

The 3rd Birthday to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez firmę Square-Enix. Tytuł traktowany jest jako spin-off serii Parasite Eve.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka The 3rd Birthday (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

22grudnia2010

15kwietnia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The 3rd Birthday to spin-off kultowej serii Parasite Eve, znanej przede wszystkim posiadaczom pierwszego PlayStation. O ile jednak oryginał stanowił unikalne połączenie survival horroru oraz jRPG, o tyle w przypadku The 3rd Birthday mamy do czynienia z dosyć klasyczną, trzecioosobową strzelaniną. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialna jest firma Square Enix.

Główną bohaterką The 3rd Birthday jest zjawiskowa Aya Brea, której niestraszne są dziwaczne kreatury i paranormalna aktywność. Jako członkini specjalnej grupy CTI, zostaje wysłana do Nowego Jorku (konkretnie Manhattanu), gdzie bierze udział w eksterminacji tajemniczych form życia określanych mianem „Twisted”. Co ciekawe, unikalne zdolności organizmu Ayi hamują jej proces starzenia, dzięki czemu ciągle wygląda jak pełna życia 20-latka, mimo że tak naprawdę ma piętnaście lat więcej.

Jedną z głównych umiejętności Ayi jest tzw. Overdive. Przy jego pomocy bohaterka potrafi przejmować czasie rzeczywistym kontrolę nad innymi członkami grupy CTI, korzystając w ten sposób ze zdolności niedostępnych w normalny sposób. Prezentowaną w grze akcję gracz obserwuje z kamery umieszczonej tuż nad ramieniem kontrolowanej postaci (podobne rozwiązanie zaserwowano wcześniej w Resident Evil 4 i 5, a także Dead Space).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 210 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The 3rd Birthday

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix

wiadomość8 grudnia 2010

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.

Wieści ze świata (Gearbox Software, Final Fantasy XIV, Valkyria Chronicles) 25/08/10

wiadomość25 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Gearbox Software, zamkniętych beta testach Dynasty Warriors Online, kolejnym dodatku DLC do Toy Soldiers, trzeciej odsłonie serii Valkyria Chronicles, a także drugim epizodzie King’s Quest: The Silver Lining. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10

wiadomość6 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.