Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2010, 11:35

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.

Xbox Live

W tym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objęte zostały cztery produkcje znajdujące się w ofercie serwisu Xbox Live Arcade. Są to: Mega Man 10 (50% obniżka – spadek ceny do poziomu 400 punktów MS), After Burner Climax (50% obniżka – spadek ceny do poziomu 400 punktów MS), Scrap Metal (33% obniżka – spadek ceny do poziomu 800 punktów MS), a także Death By Cube (50% obniżka – spadek ceny do poziomu 400 punktów MS).

MotoGP 09/10

Jutro firma Capcom udostępni w postaci darmowego dodatku DLC sezonową aktualizację do produkcji wyścigowej MotoGP 09/10 (X360, PS3). W jej ramach naniesie na grę szereg modyfikacji wynikających ze zmian wprowadzonych w nowym sezonie motocyklowych mistrzostw (m.in. nowi zawodnicy, zespoły i ich barwy, motory itp.). Posiadacze MotoGP 09/10 otrzymają także możliwość ścigania się na nowym torze, słynnym brytyjskim Silverstone.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10 - ilustracja #1

Dead Space 2

W kolejnym numerze PlayStation Magazine, który trafi do kiosków 2 sierpnia, zamieszczony zostanie artykuł poświęcony grze Dead Space 2 (PC, X360, PS3). Redakcja magazynu ujawni w nim pewną tajemnicę związaną z kontynuacją przygód Isaaca Clarke’a. Spekuluje się, że może tu chodzić o szerszy opis tajemniczego trybu wieloosobowego. Przypominamy, że pełna wersja DS2 zostanie wydana w Europie 28 stycznia 2011 roku.

The 3rd Birthday

The 3rd Birthday na PSP – spin-off kultowej serii Parasite Eve, stanowiącej unikalne połączenie survival horroru i jRPG – zostanie oficjalnie wydany w krajach Unii Europejskiej, poinformowała firma Square Enix. Stanie się to najprawdopodobniej w przyszłym roku. Pod koniec bieżącego odbędzie się bowiem japoński debiut gry, która w przeciwieństwie do dwóch odsłon PE będzie trzecioosobową strzelaniną.

Fallout Online

Członkowie listy mailingowej oficjalnej strony internetowej Fallout Online, otrzymali wczoraj na swoje skrzynki pocztowe grafikę koncepcyjną odnoszącą się do zawartości gry oraz swego rodzaju list. Dla fanów gratka, reszta niestety musi poczekać na oficjalne informacje. W dalszym ciągu wiemy biowiem jedynie tyle, że FO zadebiutuje najprawdopodobniej w 2012 roku, a przed premierą odbędą się beta-testy, na które od pewnego czasu trwają już zapisy.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10 - ilustracja #2

Blizzard

Firma Blizzard wystartowała z nową edycją konkursu literackiego o nazwie Blizzard Global Writing Contest, dedykowanego ludziom z całego świata (także z Polski). Aby wziąć w nim udział należy napisać interesujące opowiadanie osadzone w uniwersum Diablo, StarCraft lub Warcraft oraz wysłać zgłoszenie za pośrednictwem podlinkowanej wyżej strony internetowej (wypracowanie powinno mieć długość od 2,5 tysiąca do 7,5 tysiąca znaków i być napisane w języku angielskim). Na zwycięzcę konkursu czeka wycieczka do głównej siedziby Blizzarda, spotkanie ze scenarzystami oraz zestaw gadżetów związanych z firmą.

Red Dead Redemption

Rockstar Games opublikowało w Sieci szereg statystyk związanych z Red Dead Redemption (X360, PS3), pozyskanych dzięki systemowi GameSpy. Możemy się z nich dowiedzieć, że posiadacze spędzili w świecie gry ponad 150 milionów godzin, wypijając średnio 8,6 litra alkoholu oraz zabijając ponad 55 milionów wilków. Pozostałe dane znajdziecie na zamieszczonej poniżej grafice:

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10 - ilustracja #3

Enslaved: Odyssey to the West

Zamawiając przedpremierowo przygodową grę akcji Enslaved: Odyssey to the West na Xboksa 360 lub PlayStation 3 w brytyjskich sklepach GAME i Play.com, a także w sieci Amazon, nabywca otrzyma szereg ekskluzywnych dodatków. W pierwszym przypadku będzie to skórka „klasycznego Monkey’a” oraz umiejętność zadawania podwójnych obrażeń w walce wręcz, w drugim kilka dodatkowych ataków ukrywających się pod nazwą Sexy Robot Trip, z kolei w trzecim skórka „Ninja Monkey” i niekończąca się amunicja do magicznego kija, z którego korzysta główny bohater gry. Wszystkie dodatki będzie jednak trzeba odblokować, przechodząc jednokrotnie główny wątek historii. Przypominamy, że Enslaved zadebiutuje na europejskim rynku 8 października.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Crackdown 2

MotoGP 09/10

Transformers: Wojna o Cybertron

Dragon Age: Poczatek - Pieśń Leliany

Rage

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Fable III – walka

TERA: The Exiled Realm of Arborea

SKATE 3 - Hawaiian Dream DLC

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team – gameplay

Mafia II - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Star Wars: The Old Republic – Multiplayer

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry