Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3WiiNDSX360
Okładka Transformers: War For Cybertron (PC)
OkładkaTransformers: War For Cybertron (PC)

Transformers: Wojna o Cybertron

Transformers: War For Cybertron

Transformers: Wojna o Cybertron to gra akcji osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła przedstawia wydarzenia, które miały miejsce zanim Autoboty i Deceptikony dotarły na Ziemię.

Akcji | TPP | Transformers | TPS | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers: Wojna o Cybertron Premiera

22cze2010

PC X360 PS3 NDS Wii

Gry podobne do Transformers: Wojna o Cybertron

Deadpool: The Video Game

Transformers: The Game

Transformers: Zemsta upadłych

Transformes: Wojna o Cybertron przenosi graczy do czasów konfliktu między Autobotami a Deceptikonami, który miał miejsce jeszcze przed wydarzeniami na Ziemi, a więc tymi znanymi z filmów Transformers i Transformers: Revenge of the Fallen. Produkcja studia High Moon nie jest powiązana w żaden sposób z kolejnymi kinowymi adaptacjami popularnej sagi o konflikcie pomiędzy robotami, a fabuła stanowi wstęp do wydarzeń znanych z poprzednich gier opowiadających o Transformersach.

Akcja gry rozgrywa się na w pełni mechanicznej, rodzimej planecie robotów, Cybertronie, od milionów lat ogarniętej wyniszczającą wojną między Autobotami i Deceptikonami. Biorąc udział w kolejnych misjach, gracz wciela się w znane z komiksów czy filmów postacie Transformersów.

W grze dostępne są dwie kampanie, które można rozegrać w dowolnej kolejności. Pierwsza oferuje możliwość wcielenia się w Deceptikony, próbujące zdobyć tzw. czarny energon, który pozwoli ich władcy - Megatronowi, ostatecznie wygrać wojnę i zdobyć nieograniczoną władzę.

W drugiej części wcielamy się w Autoboty i dążymy do powstrzymania swoich odwiecznych rywali. Oprócz kampanii, którą można rozegrać samemu lub wespół z dwoma żywymi graczami, w grze jest również dostępny tryb Eskalacji (eliminowanie kolejnych fal nacierających na nas rywali) oraz sześć trybów multiplayer (Deathmatch, Team Deathmatch, Podbój, Kodeks Mocy, Odliczanie do unicestwienia oraz Walka o wpływy). W zabawie sieciowej zdobywamy punkty doświadczenia, które możemy następnie inwestować w rozwój dodatkowych zdolności.

Dodatkowo każdy z robotów posiada umiejętność przemiany w charakterystyczną dla niego maszynę, przykładowo Megatron może zmienić się w pojazd bojowy, a Starscream w samolot.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 854 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Transformers: Wojna o Cybertron cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transformers: Wojna o Cybertron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Transformers: Wojna o Cybertron Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
NDS
Wii