Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCNDSWiiPS3X360
Okładka Transformers: War For Cybertron (PC)

Transformers: Wojna o Cybertron

Transformers: War For Cybertron

Transformers: Wojna o Cybertron to gra akcji osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła przedstawia wydarzenia, które miały miejsce zanim Autoboty i Deceptikony dotarły na Ziemię.

Akcji | TPP | multiplayer | Transformers | TPS | kooperacja

Okładka Transformers: War For Cybertron (PC)

data premiery gry:

22cze2010

PC X360 PS3 NDS Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformes: Wojna o Cybertron przenosi graczy do czasów konfliktu między Autobotami a Deceptikonami, który miał miejsce jeszcze przed wydarzeniami na Ziemi, a więc tymi znanymi z filmów Transformers i Transformers: Revenge of the Fallen. Produkcja studia High Moon nie jest powiązana w żaden sposób z kolejnymi kinowymi adaptacjami popularnej sagi o konflikcie pomiędzy robotami, a fabuła stanowi wstęp do wydarzeń znanych z poprzednich gier opowiadających o Transformersach.

Akcja gry rozgrywa się na w pełni mechanicznej, rodzimej planecie robotów, Cybertronie, od milionów lat ogarniętej wyniszczającą wojną między Autobotami i Deceptikonami. Biorąc udział w kolejnych misjach, gracz wciela się w znane z komiksów czy filmów postacie Transformersów.

W grze dostępne są dwie kampanie, które można rozegrać w dowolnej kolejności. Pierwsza oferuje możliwość wcielenia się w Deceptikony, próbujące zdobyć tzw. czarny energon, który pozwoli ich władcy - Megatronowi, ostatecznie wygrać wojnę i zdobyć nieograniczoną władzę.

W drugiej części wcielamy się w Autoboty i dążymy do powstrzymania swoich odwiecznych rywali. Oprócz kampanii, którą można rozegrać samemu lub wespół z dwoma żywymi graczami, w grze jest również dostępny tryb Eskalacji (eliminowanie kolejnych fal nacierających na nas rywali) oraz sześć trybów multiplayer (Deathmatch, Team Deathmatch, Podbój, Kodeks Mocy, Odliczanie do unicestwienia oraz Walka o wpływy). W zabawie sieciowej zdobywamy punkty doświadczenia, które możemy następnie inwestować w rozwój dodatkowych zdolności.

Dodatkowo każdy z robotów posiada umiejętność przemiany w charakterystyczną dla niego maszynę, przykładowo Megatron może zmienić się w pojazd bojowy, a Starscream w samolot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 842 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transformers: Wojna o Cybertron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Transformers: Wojna o Cybertron

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Transformers: Wojna o Cybertron - recenzja gry
Transformers: Wojna o Cybertron - recenzja gry

Recenzja 1 lipca 2010, 12:06

Zabawa wieloosobowa oferuje też dodatkowe atrakcje. Pierwszą z nich jest tryb kooperacji, umożliwiający przejście całej kampanii maksymalnie trzem graczom. Pokonywanie kolejnych etapów z żywymi zawodnikami jest znacznie ciekawsze i sprawia, że epizody nabierają kolorytu. Nawet monotonia rozgrywki nie doskwiera w tym przypadku tak bardzo jak podczas samotnego przechodzenia gry. Żywi partnerzy mają zresztą wpływ nie tylko na klimat zabawy, ale często również na jej przebieg. Niestety nasi komputerowi towarzysze spisują się bardzo słabo, jeśli chodzi o walkę czy naprawianie uszkodzonej maszyny gracza. W przypadku zgranej drużyny żywych zawodników możemy natomiast liczyć nie tylko na wsparcie w boju, ale również na pierwszą pomoc w momencie doznania obrażeń. Oprócz kooperacji autorzy dołączyli do gry sieciowej tryb Eskalacji, bazujący na popularnych rozwiązaniach znanych z Hordy w Gears of War czy z Nazi Zombie Mode w Call of Duty: World at War. Wybieramy zatem robota i z innymi graczami jesteśmy zrzucani na mapę, gdzie musimy przetrwać kolejne fale atakujących rywali. Multiplayer jest zatem bezsprzecznie najmocniejszą stroną Wojny o Cybertron i chociaż nie zdobędzie takiej sławy jak ten z serii Modern Warfare, to wielbiciele wielkich robotów z pewnością dadzą się porwać sieciowym pojedynkom.

PC
X360
PS3
NDS
Wii