Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2011, 10:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pierwsze detale na temat Transformers: Dark of the Moon

Kilka dni temu informowaliśmy Was o planach wydawniczych firmy Activision Blizzard, która w tym roku zamierza wydać między innymi Transformers: Dark of the Moon – grę na podstawie filmu o tym samym tytule. Nie minęło zbyt wiele czasu, a już dowiadujemy się pierwszych detali na jej temat.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o planach wydawniczych firmy Activision Blizzard, która wyda w tym w roku między innymi Transformers: Dark of the Moon - produkcję na podstawie filmu o tym samym tytule. Nie musieliśmy czekać zbyt długo na pierwsze szczegóły na jej temat.

Za stworzenie wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zabierze się studio High Moon Studios, odpowiedzialne wcześniej za całkiem udane Transformers: Wojna o Cybertron. Tytuł ukaże się również na Wii, DS-a i 3DS-a, ale w tym przypadku deweloping zlecono innemu zespołowi. Debiut wszystkich edycji planowany jest na wiosnę, czyli w okolicach premiery obrazu kinowego.

Z lektury wywiadu serwisu IGN z Seanem Millerem z High Moon Studios dowiadujemy się, że w nowej odsłonie znajdą się najbardziej udane pomysły wykorzystane w poprzedniej odsłonie serii. Oznacza to podobne sterowanie i schematy rozgrywki, choć oczywiście nie zabraknie pewnych nowości.

Do tych ostatnich zaliczyć można między innymi możliwość trzystopniowej transformacji. Tym razem nie będzie problemu, by robota zamienić w pojazd, po czym wykorzystać jego bardziej opancerzoną wersję. Można się tylko domyślać, że walka przy użyciu takiej formy może odgrywać dość istotną rolę w rozgrywce i zapewne jeszcze bardziej ją urozmaici.

Wbrew oczekiwaniom, historia nie zostanie podzielona na dwie osobne kampanie Autobotów i Decepticonów. Twórcy postanowili połączyć możliwość pokierowania obiema stronami na przestrzeni głównego trybu dla jednego gracza. Zabieg ten spowoduje, że gracze ukończą oba wątki bez przerywania jednego z nich.

W grze nie zabraknie trybu wieloosobowego dodatkowo wydłużającego jej żywotność, a całość będzie działać na silniku Unreal Engine 3. Tymczasem w Sieci wylądował pierwszy zwiastun, pozwalający sprawdzić w akcji między innymi wspomnianą formę opancerzonego pojazdu naszego robota. Całość trwa jedynie nieco ponad pół minuty i możecie ją oglądać w tej wiadomości.

Wygląda na to, że marka zaczyna powracać do łask graczy. Transformers: Dark of the Moon jest bowiem trzecią propozycją z tego cyklu, jaka obecnie znajduje się w produkcji. Wcześniej zapowiedziano kontynuację Wojny o Cybertron, a także tajemniczy projekt MMO, o którym póki co nie wiemy nic konkretnego.