Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Transformers: Dark of the Moon (X360)

Transformers: Dark of the Moon

Gra akcji osadzona w cieszącym się dużą popularnością uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła Transformers: Dark of the Moon nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie pod tym samym tytułem.

Akcji | TPP | filmy | Transformers | TPS

Okładka Transformers: Dark of the Moon (X360)

data premiery gry:

14cze2011

X360 PS3

Wchodzący na ekrany kin obraz w reżyserii Michaela Bay'a skłonił koncern Activision do wydania towarzyszącej filmowi gry wideo. Deweloping Transformers: Dark of the Moon w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 powierzono wewnętrznemu studiu deweloperskiemu High Moon, które rok wcześniej przygotowało bardzo dobrze przyjętą produkcję Transformers: Wojna o Cybertron. Projektanci gry połączyli sprawdzone pomysły z kilkoma nowymi dla serii elementami.

Fabuła kampanii głównej nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie. Autoboty i Decepticony wciągnięte zostają w wyścig o podbój kosmosu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Gracze śledzą akcję z perspektywy obu frakcji robotów.

Wśród nowości w rozgrywce na pierwszy plan wysuwa się opcja trzystopniowej transformacji. Roboty mogą zmieniać się w pojazdy także w opancerzonej wersji (stealth force). Łączy ona zalety mobilności i dużej siły ognia.

Poza trybem solowym w Transformers: Dark of the Moon zaimplementowano także kilka opcji zabawy multiplayer za pośrednictwem sieci Internet.

Gra korzysta z udoskonalonej wersji silnika graficznego Unreal Engine 3. Oprawa graficzna została znacząco poprawiona w porównaniu do wcześniejszych odsłon serii Transformers.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 292 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transformers: Dark of the Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Transformers: Dark of the Moon - już graliśmy!
Transformers: Dark of the Moon - już graliśmy!

Przed premierą 27 maja 2011, 11:22

Każdy z robotów wyposażony jest w dwa rodzaje broni, używanej w formie kroczącej, oraz jeden, dostępny, kiedy zmienimy bohatera w wehikuł. Do tego dochodzą specjalne umiejętności stosowane podczas walki, a także swego rodzaju perki oferowane po przekroczeniu określonych poziomów. Można w zasadzie powiedzieć, że system, który tu funkcjonuje, jest prawie kopią tego z nowych odsłon cyklu Call of Duty. Nie żeby to jakoś specjalnie przeszkadzało, mnie ten sposób tworzenia i rozwoju postaci w trybie multiplayer jak najbardziej odpowiada.

X360
PS3