Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Armored Core 4 (X360)

Armored Core 4

Armored Core 4 to kolejna część flagowego cyklu japońskiej firmy From Software. Jak zwykle mamy tu do czynienia z taktyczną grą akcji, w której występują ogromne roboty, uczestniczące w futurystycznym konflikcie zbrojnym.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

Okładka Armored Core 4 (X360)

producent: FromSoftware

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

20mar2007

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core 4 to kolejna część flagowego cyklu japońskiej firmy From Software. Jak zwykle mamy tu do czynienia z taktyczną grą akcji, w której występują ogromne roboty, uczestniczące w futurystycznym konflikcie zbrojnym. Niniejszą pozycję przygotowano specjalnie na dziesiątą rocznicę powstania serii, a uczyniono to wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 i Xbox 360. W związku z tym trójwymiarowa oprawa wizualna prezentuje bardzo wysoki poziom – szczególnie na wyświetlaczach, pracujących w trybie HD. Ponadto nie ma problemu z organizowaniem zabawy multiplayerowej za pośrednictwem Internetu w maksymalnie ośmioosobowym gronie.

Trzonem AC4 jest jednak kampania dla pojedynczego gracza, składająca się z trzydziestu rozbudowanych misji bojowych. Trafiamy do świata, kontrolowanego przez sześć ogromnych korporacji, które po zburzeniu dawnego porządku utworzyły nowy ład, nazwany Pax Economica (Pokój Ekonomiczny na wzór rzymskiego Pax Romana). Istnieje jednak silne ognisko buntu wobec takiego stanu rzeczy – ugrupowanie rebeliantów, zwących się Krukami. Przejmujemy więc kontrolę nad bohaterem, żyjącym w tej niespokojnej rzeczywistości i specjalizującym się w pilotowaniu militarnych robotów typu Armored Core. Każda taka maszyna składa się z kilkudziesięciu elementów głównych (moduł napędowy, system uzbrojenia etc.), które możemy konfigurować według widzimisię i w oparciu o dostępne w danym momencie środki. Jeśli chodzi natomiast o walki, to toczymy je w szeregu zróżnicowanych środowisk – począwszy od silnie zurbanizowanych terenów miejskich, a skończywszy na przestrzeniach całkowicie wolnych od cywilizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armored Core 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Armored Core 4

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Armored Core 4 już w czwartek w Europie
Armored Core 4 już w czwartek w Europie

wiadomość19 czerwca 2007

Firma 505 Games, europejski wydawca gry Armored Core 4 ogłosiła, że tytuł ten w wersji na PS3 oraz X360 zadebiutuje na naszym kontynencie 22 czerwca. Wspomniana produkcja jest kontynuacją popularnej serii gier traktujących o walkach potężnych mechów. Czwarta część jest jednocześnie pierwszą odsłoną Armored Core na konsole nowej generacji.

Demo Armored Core 4 już online
Demo Armored Core 4 już online

wiadomość3 kwietnia 2007

Na sklepowych półkach w Ameryce Północnej wylądowała już gra pt. Armored Core 4 w wersji dla PlayStation 3 i Xboxa 360. Oferuje ona możliwość wzięcia udziału w futurystycznym konflikcie zbrojnym, którego głównymi aktorami są ogromne roboty, sterowane przez ludzi. Specjalnie dla posiadaczy X360 została właśnie udostępniona pokazowa edycja niniejszego produktu z japońskiej stajni From Software.

Poznaliśmy datę europejskiej premiery Armored Core 4 w wersji na PS3
Poznaliśmy datę europejskiej premiery Armored Core 4 w wersji na PS3

wiadomość20 lutego 2007

Firma 505 Games ogłosiła, że gra Armored Core 4 na PS3 zostanie wydana w Europie 27 kwietnia, czyli nieco ponad miesiąc po premierze konsoli Sony na Starym Kontynencie, na kiedy to pierwotnie planowano jej opublikowanie. Posiadacze X360 będą musieli poczekać na swoją wersję nieco dłużej. Nie ujawniono jednak żadnej konkretnej daty.

Japońska premiera Armored Core 4 w wersji na Xboksa 360 już w marcu
Japońska premiera Armored Core 4 w wersji na Xboksa 360 już w marcu

wiadomość27 grudnia 2006

Japoński developer From Software poinformował, że Xboksowa wersja gry Armored Core 4 ukaże się na tamtejszym rynku już 22 marca 2007 roku. Do tej w najnowszą odsłonę serii traktującej o walkach mechów mogli zagrać jedynie posiadacze japońskich PS3 (premiera 21 grudnia 2006).

Trzy tytuły zapowiedziane wyłącznie na PS3 ukażą się także na X360
Trzy tytuły zapowiedziane wyłącznie na PS3 ukażą się także na X360

wiadomość22 listopada 2006

Firma Microsoft ogłosiła wczoraj, że Koei oraz From Software wydadzą swoje gry także w wersji dla Xboxa 360. Prawdopodobnie już wiosną 2007 roku ukażą się w Japonii trzy tytuły. Pierwszy z nich to Armored Core 4, gra akcji traktująca o walkach mechów.

PS3
X360