Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Battlefield: Bad Company (X360)
OkładkaBattlefield: Bad Company (X360)

Battlefield: Bad Company

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), będąca spin-offem popularnej serii Battlefield. Gra wyprodukowana została przez szwedzkie studio DICE.

Akcji | FPP | Wietnam | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | strzelanki | Xbox Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefield: Bad Company Premiera

23cze2008

PS3 X360

Gry podobne do Battlefield: Bad Company

Call of Duty 2

Gears of War

Medal of Honor: Airborne

Battlefield: Bad Company to kolejna odsłona hitowego cyklu taktycznych gier akcji, będącego wspólnym dziełem Digital Illusions i Electronic Arts. Niniejszy produkt jest zarazem pierwszym ze wspomnianej serii, opracowanym pierwszoplanowo z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). W związku z tym developerzy otrzymali spore pole do popisu w kwestii oprawy wizualnej i stopnia interaktywności trójwymiarowego środowiska.

Zgodnie z tradycją przebieg akcji przedstawiono z perspektywy pierwszej osoby i umożliwiono nam kierowanie świetnie wyszkolonym żołnierzem. Tym razem kampania w trybie single player ukazuje historię grupy wojskowych dezerterów, zwiedzionych wizją zdobycia grubych pieniędzy. Całość charakteryzuje się lekkim podejściem i dużym poczuciem humoru. Z kolei opcja multiplayer pozwala posiadaczom konsol PlayStation 3 i Xbox 360 na uczestniczenie w 24-osobowych bitwach. Wszystko z wykorzystaniem broni z przełomu XX i XXI wieku (karabiny maszynowe, helikoptery, czołgi, amerykańskie samochody HMMWV etc.).

W Battlefield: Bad Company tradycyjnie już spotkamy się z klasami postaci – pięcioma, z których każda posiada specyficzne umiejętności do wykorzystywania na polu walki. Główną atrakcją gry jest silnik FrostBite, pozwalająca nie tylko na generowanie niezwykle rozległych obszarów (o powierzchni równej 25 kilometrom kwadratowym), lecz również na zniszczenie 90% obecnych w grze obiektów (włącznie z wyburzaniem budynków).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1090 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Battlefield: Bad Company cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield: Bad Company

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Battlefield: Bad Company Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360