Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Battlefield: Bad Company (PS3)

Battlefield: Bad Company

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), będąca spin-offem popularnej serii Battlefield. Gra wyprodukowana została przez szwedzkie studio DICE.

Akcji | FPP | Wietnam | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | strzelanki | EA Play

Okładka Battlefield: Bad Company (PS3)

data premiery gry:

23cze2008

PS3 X360

Battlefield: Bad Company to kolejna odsłona hitowego cyklu taktycznych gier akcji, będącego wspólnym dziełem Digital Illusions i Electronic Arts. Niniejszy produkt jest zarazem pierwszym ze wspomnianej serii, opracowanym pierwszoplanowo z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). W związku z tym developerzy otrzymali spore pole do popisu w kwestii oprawy wizualnej i stopnia interaktywności trójwymiarowego środowiska.

Zgodnie z tradycją przebieg akcji przedstawiono z perspektywy pierwszej osoby i umożliwiono nam kierowanie świetnie wyszkolonym żołnierzem. Tym razem kampania w trybie single player ukazuje historię grupy wojskowych dezerterów, zwiedzionych wizją zdobycia grubych pieniędzy. Całość charakteryzuje się lekkim podejściem i dużym poczuciem humoru. Z kolei opcja multiplayer pozwala posiadaczom konsol PlayStation 3 i Xbox 360 na uczestniczenie w 24-osobowych bitwach. Wszystko z wykorzystaniem broni z przełomu XX i XXI wieku (karabiny maszynowe, helikoptery, czołgi, amerykańskie samochody HMMWV etc.).

W Battlefield: Bad Company tradycyjnie już spotkamy się z klasami postaci – pięcioma, z których każda posiada specyficzne umiejętności do wykorzystywania na polu walki. Główną atrakcją gry jest silnik FrostBite, pozwalająca nie tylko na generowanie niezwykle rozległych obszarów (o powierzchni równej 25 kilometrom kwadratowym), lecz również na zniszczenie 90% obecnych w grze obiektów (włącznie z wyburzaniem budynków).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1069 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield: Bad Company

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield: Bad Company

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Battlefield: Bad Company - recenzja gry
Battlefield: Bad Company - recenzja gry

Recenzja 30 czerwca 2008, 12:03

Tryb dla pojedynczego gracza w praktyce wygląda tak, że na początku jest miło i przyjemnie, potem coraz nudniej, a na końcu jedyną rzeczą nie pozwalającą graczowi zasnąć, są przerywniki filmowe nasycone humorystycznymi dialogami. Wygląda na to, że seria Battlefield zawsze była, jest i pozostanie cyklem gier sieciowych. Chyba właśnie dlatego w BF:BC mocno doskwiera brak opcji gry w kooperacji z innym graczem. Na szczęście, tryb wieloosobowy nadrabia niedociągnięcia singla, i to z nawiązką.

PS3
X360