Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wietnam

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce Wietnam.

PC
PC Windows24
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 23
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2 Microsoft Xbox 3605 Microsoft Xbox3
Mobile
Android
Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

Wietnam
Battlefield Vietnam
Battlefield Vietnam

Akcji 15 marca 2004

Kontynuacja wydanej w 2002 roku sieciowej strzelaniny studia DICE. Zgodnie z tytułem gry, Battlefield Vietnam przenosi nas w realia tamtejszej wojny, pozwalając opowiedzieć się po stronie armii Stanów Zjednoczonych bądź komunistycznej Demokratycznej Republiki Wietnamu i wziąć udział w szeregu starć, rozgrywających się w latach 1964-1975. Pod względem mechaniki produkcja praktycznie nie różni się od poprzedniczki, oferując połączenie gry taktycznej i klasycznej strzelaniny FPS.

PC

Rising Storm 2: Vietnam
Rising Storm 2: Vietnam

Akcji 30 maja 2017

Opracowana we współpracy studia Tripwire Interactive z ekipą Antimatter Games sieciowa strzelanina FPS, będąca kontynuacją gry Rising Storm (znanej w naszym kraju jako Red Orchestra 2). Zgodnie z tytułem gry, jej akcja przenosi nas na Półwysep Indochiński, gdzie wcielamy się w żołnierzy zwalczających się armii USA oraz Wietnamu. Sama mechanika nie odbiega znacząco od rozwiązań poprzedniej części serii, kładąc ponownie spory nacisk na realizm rozgrywki.

PC

Vietcong
Vietcong

Akcji 26 marca 2003

Taktyczna gra akcji stworzona przez autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous. Gracz staje się dowódcą oddziału żołnierzy „A-team” wchodzącego w skład amerykańskich sił specjalnych.

PC

Rambo: The Video Game
Rambo: The Video Game

Akcji 21 lutego 2014

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji „rail shootera”, oparta na motywach filmowej serii Rambo. Gra wyprodukowana została przez krakowskie studio Teyon Games, znane m.in. z cyklu Heavy Fire. Kampania fabularna w Rambo: The Video Game składa się z szeregu misji inspirowanych filmami Rambo: Pierwsza Krew, Rambo II i Rambo III.

PCX360PS3

Conflict: Vietnam
Conflict: Vietnam

Akcji 3 września 2004

Conflict: Vietnam to kolejny produkt z serii, której dwie poprzedzające części traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej – nawiązanie do pierwszej amerykańskiej operacji irackiej (początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku) o kryptonimie Pustynna Burza. Tym razem akcję przesunięto dalej na Wschód i głębiej w przeszłość, ponieważ warstwa fabularna przedstawia najintensywniejszą fazę (lata 1966-1969) interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonej w Wietnamie.

PCPS2XBOX

Men of War: Wietnam
Men of War: Wietnam

Strategiczne 9 września 2011

Trzecie samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Men of War. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i dwóch wcześniejszych dodatków, jego opracowanie wzięło na swoje barki studio Best Way. Tym razem gracze mogą wziąć udział w wojnie wietnamskiej, w jakiej w latach 1957-1975 starły się ze sobą Demokratyczna Republika Wietnamu i Republika Wietnamu. Każda ze stron konfliktu otrzymała po jednej kampanii fabularnej.

PC

Vietcong 2
Vietcong 2

Akcji 25 października 2005

Vietcong 2 to kontynuacja wydanej w 2003 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS), autorstwa ekipy deweloperskiej studia Pterodon. Akcja gry osadzona została w 1968 roku. Gracz wciela się w kapitana amerykańskiej armii, uczestniczącego w niesławnej Ofensywie Tet, uważanej za punkt zwrotny wojny wietnamskiej. Twórcy przygotowali również drugą kampanię, pozwalającą zobaczyć wydarzenia z perspektywy żołnierza Vietcongu.

PC

Far Cry 5: Mroczne godziny
Far Cry 5: Mroczne godziny

Akcji 5 czerwca 2018

Rozszerzenie dla wydanego w marcu 2018 roku FPS-a Far Cry 5, którego akcja przenosi się do czasów wojny w Wietnamie. Produkcja została stworzona przez francuską firmę Ubisoft, znaną także m.in. z serii Assassin’s Creed czy Watch Dogs.

PCPS4XONE

The Hell in Vietnam
The Hell in Vietnam

Akcji 26 kwietnia 2007

The Hell in Vietnam to opracowana i wydana przez polskie studio deweloperskie City Interactive strzelanka FPP. Wcielając się w rolę oficera armii amerykańskiej, bierzemy udział w ośmiu misjach rozgrywających się w ramach krwawego wietnamskiego konfliktu.

PC

ShellShock: Nam '67
ShellShock: Nam '67

Akcji 3 września 2004

ShellShock: Nam ’67 to wojenna gra akcji (TPP) stworzona przez zespół Guerrilla i firmę Eidos. Podobnie jak takie popularne tytuły jak: Battlefield Vietnam, Men of Valor: Vietnam czy Vietcong, przenosi graczy w realia Wojny w Wietnamie, jednego z najbardziej kontrowersyjnych konfliktów XX wieku.

PCPS2XBOX

ShellShock 2: Ścieżki krwi
ShellShock 2: Ścieżki krwi

Akcji 13 lutego 2009

Sequel gry akcji, którą opracowali twórcy serii Killzone. Ponownie trafiamy do ogarniętego wojną Wietnamu, aby stawić czoła licznym przeciwnikom. Do dyspozycji mamy bogaty arsenał broni.

PCX360PS3

7554: Glorious Memories Revived
7554: Glorious Memories Revived

Akcji 16 grudnia 2011

Rozgrywająca się w czasie I Wojny Indochińskiej strzelania, autorstwa wietnamskiego studia Emobi Games. 7554 pozwala poznać realia tego nietypowego konfliktu z perspektywy oddziałów partyzantki Ho Chi Minha. Oprawę graficzną napędza silnik Vision 8, zapewniający realistyczne obliczanie kolizji i efekty falowania powierzchni.

PC

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam
Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam

Akcji 18 grudnia 2010

Przeznaczony wyłącznie do zabawy w trybie multiplayer dodatek DLC do taktycznej strzelaniny FPS Battlefield: Bad Company 2 studia EA DICE. Rozszerzenie przenosi graczy w realia tytułowej wojny w Wietnamie, oferując pięć zupełnie nowych map, na których nie zabrakło tak charakterystycznych elementów tego konfliktu, jak okopy, tunele czy przesmyki skalne, stanowiące doskonałe miejsce do zastawienia zasadzki na wroga.

PCX360PS3

Elite Warriors: Vietnam
Elite Warriors: Vietnam

Akcji 25 marca 2005

Taktyczna gra akcji rozgrywjąca w czasie konfliktu wietnamskiego. Gracz staje się komandosem z oddziału specjalnego Studies and Observations Group (SOG), jaki wykonywał w ówczesnych czasach najtrudniejsze misje na tyłach wroga.

PC

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire
Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire

Akcji 6 maja 2021

DLC do realistycznej strzelanki pod tytułem Arma III, które przenosi nas na Półwysep Indochiński, ogarnięty wojną w latach 1955-1975. Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire powstało w ramach programu Creator DLC, a za jego opracowaniem stoi studio Savage Game Design.

PC

Vietcong: Fist Alpha
Vietcong: Fist Alpha

Akcji 2 lutego 2004

Oficjalne rozszerzenie taktycznej gry akcji - Vietcong - opowiadającej o wojnie wietnamskiej. Akcja Fist Alpha rozgrywa się w bazie Nui Pek przed wydarzeniami, które mieliśmy okazję przeżyć w podstawowej grze.

PC

Pluton
Pluton

Strategiczne 20 listopada 2002

Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam to taktyczna strategia czasu rzeczywistego, wyprodukowana przez studio Digital Reality. Gracz wciela się w żołnierza tytułowej jednostki armii Stanów Zjednoczonych i dowodzi niewielkimi oddziałami w rozmaitych operacjach militarnych. Powodzenie w wykonaniu poszczególnych zadań zależy od umiejętności wykorzystania atutów własnych żołnierzy oraz słabości przeciwników.

PC

Radio Commander
Radio Commander

Strategiczne 10 października 2019

Nietypowa polska strategia osadzona w realiach wojny w Wietnamie. Wcielamy się w oficera, który kieruje wojskami z poziomu namiotu dowództwa, używając jedynie narzędzi takich jak radio i mapa. Gra jest dziełem niewielkiego studia Serious Sim.

PCPS4XONESwitch

Air Conflicts: Vietnam
Air Conflicts: Vietnam

Zręcznościowe 2 października 2013

Air Conflicts: Vietnam to czwarta odsłona cyklu zręcznościowych gier lotniczych, rozwijanego przez studia 3Division Entertainment oraz Games Farm. Tym razem gracze mają okazję pilotować samoloty i śmigłowce z okresu wojny wietnamskiej. Rozgrywka łączy elementy symulacji i strzelanki.

PCPS4X360PS3

Vietcong: Purple Haze
Vietcong: Purple Haze

Akcji 2 lutego 2004

Vietcong: Purple Haze to specjalna edycja cieszącej się sporym uznaniem taktycznej, pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) - Vietcong, wyprodukowanej przez studio Pterodon. Poza bazową grą w pakiecie znalazło się rozszerzenie Vietcong: Fist Alpha, wprowadzające nowe wątki fabularne, dodatkowe misje i mapy, a także opcjonalne rodzaje uzbrojenia.

PCPS2XBOX

Line of Sight: Vietnam
Line of Sight: Vietnam

Akcji 4 marca 2003

Line of Sight: Vietnam to wyprodukowana przez studio nFusion Interactive pierwszoosobowa strzelanina, której akcja osadzona została w realiach wojny wietnamskiej. Gracz wciela się w snajpera elitarnej jednostki komandosów, który oddelegowany zostaje do wykonania szeregu niebezpiecznych misji. Twórcy gry zadbali o m.in. o szczegółową grafikę 3D oraz tryb zabawy wieloosobowej.

PC

Vietnam '65
Vietnam '65

Strategiczne 5 marca 2015

Opracowana przez Johana Nagela we współpracy z firmą Slitherine nietypowa strategia turowa, rozgrywająca się w realiach wojny w Wietnamie. Akcja przenosi nas do roku 1965, w okolice doliny Ia Drang, położonej tuż przy granicy z Kambodżą. Tam właśnie rząd amerykański wysyła potężne wsparcie militarne, by zapobiec zjednoczeniu tej części kraju pod sztandarem komunistycznym.

PCiOS

Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare
Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare

Symulacje 1 stycznia 1993

Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare to symulator lotu z 1993 roku, zaprojektowany przez znaną z licznych produkcji tego typu, firmę MicroProse. Produkt koncentruje się na starciach myśliwców, budowanych w różnych okresach XX wieku.

PC

Callsign: Charlie
Callsign: Charlie

Akcji prace wstrzymane

Taktyczna gra akcji rozgrywająca się w czasie wojny w Wietnamie w latach 1964 - 1975, w której kontrolujemy elitarną jednostką żołnierzy z formacji Zielonych Beretów.

PC