Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Rambo: The Video Game (PC)

Rambo: The Video Game

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji „rail shootera”, oparta na motywach filmowej serii Rambo. Gra wyprodukowana została przez krakowskie studio Teyon Games, znane m.in. z cyklu Heavy Fire.

Akcji | FPP | Wietnam | zimna wojna | filmy | rail shooter | polskie | przygodowe gry akcji | lata 80.

Okładka Rambo: The Video Game (PC)

data premiery gry:

21lut2014

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rambo: The Video Game to zręcznościowa gra akcji, bazująca na popularnej serii filmów o Johnie Rambo. Tytuł powstał w krakowskim studiu Teyon Games, odpowiedzialnym za podobny w założeniach cykl Heavy Fire.

Gracz bierze udział w szeregu misji odwzorowujących wydarzenia znane z filmów Rambo: Pierwsza Krew, Rambo II i Rambo III. Akcja gry najpierw toczy się w amerykańskim miasteczku Hope i okolicznych lasach, następnie w wietnamskiej dżungli, gdzie Rambo musi stawić czoła liczniejszym od siebie wrogom przy użyciu brutalnej siły oraz sprytu, a na końcu przenosi się do pustynnego Afganistanu.

Głównym bohaterem jest nie kto inny, jak John Rambo – to właśnie z jego oczu obserwujemy świat gry. Jak przystało na nieustępliwego amerykańskiego komandosa, jakiego dobrze znamy z kina, Rambo walczy z wrogiem zarówno otwarcie, jak i po cichu.

Mechanika strzelania jest mocno uproszczona w stosunku do większości współczesnych grze FPS-ów. Rambo: The Video Game jest przedstawicielem specyficznego podgatunku „rail shooter”, co oznacza, że gracz nie steruje bohaterem, a jedynie widocznym na ekranie celownikiem. Dodatkiem do strzelanin są sekwencje quick time events, wymagające szybkiego wciskania odpowiednich przycisków na kontrolerze. W takich momentach perspektywa najczęściej zmienia się na trzecioosobową.

Protagonista ma do dyspozycji wachlarz różnorodnej broni, w tym nieśmiertelne AK-47, lekki karabin maszynowy, nóż czy kultowy łuk. W kilku scenach Rambo chwyta za działko zamontowane na pokładzie helikoptera lub innego pojazdu. Sednem gry jest wykonywanie jak najbardziej widowiskowych zabójstw i aktów destrukcji (pewne elementy otoczenia da się zniszczyć), za co gracz nagradzany jest punktami.

Oprawa wizualna Rambo: The Video Game prezentuje się raczej przeciętnie. Pod względem wyglądu, główny bohater wzorowany jest na Sylvestrze Stallone – aktorze znanym głównie z roli Rambo. Kwestie wypowiadane przez postacie pochodzą bezpośrednio z filmowej trylogii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3 / 10 na podstawie 1538 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 630 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119 PLN

Gry podobne do Rambo: The Video Game

Klasyfikacja PEGI Rambo: The Video Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rambo: The Video Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8
  • 2 GB RAM
  • 512 MB pamięci (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Recenzja gry Rambo - żenująca strzelanina w kosmicznej cenie
Recenzja gry Rambo - żenująca strzelanina w kosmicznej cenie

Recenzja 21 lutego 2014, 16:47

I teraz najważniejsze: Rambo: The Video Game przyjąłem na dwa posiedzenia. Z ciekawości uruchomiłem stoper - gra zawiera 16 rozdziałów, a przejście 15 z nich na średnim poziomie trudności zajęło mi dokładnie 2 godziny i 58 minut. Wliczam w to oglądanie nieszczególnej jakości filmików przerywnikowych, krótkie buszowanie po menu, powtórki poziomów oraz wybieranie umiejętności dla mego bohatera - zdobywane punkty pozwalają co jakiś czas ulepszyć Rambo, by miał więcej zdrowia, zadawał większe obrażenia danym rodzajem broni, lub np. wygrywał wszystkie QTE niezależnie od poczynań gracza). Natomiast ostatnia mapka, ta prezentująca finałowe starcie z filmu Rambo III, okazała się być godzinną drogą przez mękę wypełnioną ciągłym powtarzaniem dwóch fragmentów gry. Poziom trudności poszybował okrutnie w górę, Rambo musiał radzić sobie z kilkunastoma przeciwnikami naraz, a na dodatek w pewnym momencie zabawą zaczęły rządzić dziwne zasady.

PC
X360
PS3