Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 10:36

autor: luckie

Rambo: The Video Game debiutuje w Polsce

Dziś swoją premierę ma Rambo: The Video Game – gra polskiego studia Teyon Games, oparta na filmowej trylogii o Johnie Rambo. W naszym kraju produkcja dostępna jest na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w angielskiej wersji językowej.

Niegdyś filmowy Rambo posłał strzałę prosto w serce fanów kina akcji. Czy to samo uda się jego wirtualnemu odpowiednikowi? - Rambo: The Video Game debiutuje w Polsce - wiadomość - 2014-02-21
Niegdyś filmowy Rambo posłał strzałę prosto w serce fanów kina akcji. Czy to samo uda się jego wirtualnemu odpowiednikowi?

Stało się. Najnowsza produkcja z Johnem Rambo – ikoną kina akcji – w roli głównej trafiła do sklepów na świecie, w tym w Polsce. Powstanie Rambo: The Video Game zawdzięczamy krakowskiemu studiu deweloperskiemu Teyon Games, zespołowi odpowiedzialnemu m.in. za serię Heavy Fire. W naszym kraju dystrybucją pudełkową tytułu zajmuje się firma Impakt, znana głównie ze sprzedaży akcesoriów dla graczy. Rambo: The Video Game dostępne jest w trzech wydaniach: na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Niestety, gra nie otrzymała polskiej wersji językowej, ale jest spora szansa, że nawet nieznający angielskiego fani filmów o Rambo nie będą się czuli zagubieni. W poszukiwaniu najlepszych ofert warto zajrzeć do naszej porównywarki cenowej (linki poniżej):

  1. Kup najtaniej Rambo: The Video Game (PC)
  2. Kup najtaniej Rambo: The Video Game (PS3)
  3. Kup najtaniej Rambo: The Video Game (360)
Rambo: The Video Game w skrócie
  1. Producent: Teyon Games (seria Heavy Fire)
  2. Gatunek: FPS / rail shooter
  3. Platformy sprzętowe: PC, PS3, X360
  4. Cena sugerowana: 119 zł (PC), 169 zł (PS3, X360)

O Rambo: The Video Game zrobiło się u nas głośno przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze: kto nigdy nie chciał wcielić się w Rambo? Cisza? Tak myślałem. Drugim powodem jest fakt, że za produkcję odpowiadają Polacy. Złośliwi wymieniliby trzeci powód, ale zamiast tego skupmy się na samej grze. Rambo: The Video Game to pierwszoosobowa strzelanina należąca do podgatunku rail shooter, znanego też jako celowniczek. Od tradycyjnych FPS-ów odróżnia go ograniczona swoboda ruchów postaci – ingerencja gracza zazwyczaj sprowadza się do poruszania celownikiem po ekranie i strzelania do wszystkiego co się rusza. Celem zabawy jest jak najszybsze i najefektowniejsze wyeliminowanie pojawiających się na ekranie wrogów. Dla urozmaicenia rozgrywki w najnowszej grze o Rambo pojawiają się sekwencje QTE w momentach, kiedy dzielny komandos walczy z przeciwnikami przy użyciu pięści lub noża. Perspektywa zmienia się wówczas na trzecioosobową, a gracz musi szybko wciskać wskazywane przez grę przyciski.

Fabularnie Rambo: The Video Game pozwala prześledzić wydarzenia z filmowej trylogii o weteranie wojny w Wietnamie (Rambo: Pierwsza Krew, Rambo II i Rambo III). A zatem gracz ma okazję walczyć o życie w amerykańskim miasteczku Hope, jak i w wietnamskiej dżungli. W grze wykorzystano oryginalne dialogi z filmów, dzięki czemu Rambo przemawia głosem Sylvestra Stallone. Podobnie jak w przypadku kinowego pierwowzoru, gra nastawiona jest przede wszystkim na widowiskową akcję i nieskomplikowaną rozwałkę.

Rambo: The Video Game nie jest pierwszą próbą przeniesienia przygód słynnego komandosa do świata wirtualnego. Ciekawy artykuł na temat poprzednich gier z Rambo w tytule znajdziecie w tym miejscu:

  1. Czekając na "Rambo" - jak wyglądały wcześniejsze gry z kultowym komandosem
  2. Rambo: The Video Game - oficjalne wymagania sprzętowe
  3. Oficjalna strona gry Rambo: The Video Game