Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 10:15

autor: Góral

Tony Hawk's Pro Skater - Activision pracuje nad kolejną odsłoną serii

Tony Hawk, jeden z najbardziej uznanych skaterów w historii tego sportu, wyjawił informacje, że pomaga w pracach nad nową grą sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem. Doniesienia zostały potwierdzone przez firmę Activsion, jednak nie podzielono się żadnymi szczegółami.

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów kultowej serii gier Tony Hawk's. Firma Activision potwierdziła serwisowi IGN, że powstaje pewien projekt związany z tą marką, przy czym nie ujawniła żadnych szczegółów. W przesłanym oświadczeniu napisano jedynie: „możemy potwierdzić, że pracujemy nad czymś związanym z Tonym Hawkiem, więcej informacji już wkrótce”. Nie wiemy więc, czy będzie to zupełnie nowa odsłona niegdyś bardzo popularnej serii, czy może jakiś remake, w stylu wydanej w 2012 roku gry Tony Hawk's Pro Skater HD. Pewnym za to jest, że w pracach nad projektem bierze udział Tony Hawk, który stwierdził, że "jest on całkiem fajny”.

Tony Hawk wkrótce powróci ze swoją serią. - Tony Hawk's Pro Skater - Activision pracuje nad kolejną odsłoną serii - wiadomość - 2014-02-21
Tony Hawk wkrótce powróci ze swoją serią.

Nie pozostaje nam nic innego, jak spokojnie poczekać na dalsze wyjaśnienia. Można jednak podejrzewać, że ponowne zatrudnienie Tony’ego Hawka oznacza coś zupełnie nowego. Warto także wspomnieć o dobrej sprzedaży wersji HD, która w ciągu tygodnia od premiery w usłudze Xbox Live znalazła ponad 120 tys. nabywców. Trzymamy więc kciuki za powrót serii w glorii i chwale.

Tony Hawk's Pro Skater - Activision pracuje nad kolejną odsłoną serii - ilustracja #2Seria Tony Hawk's zadebiutowała na rynku w 1999 roku, grą stworzoną na konsolę PlayStation (w późniejszym czasie ukazały się także wersje na Nintendo 64, Game Boy Color oraz Dreamcasta). Od początku, aż po rok 2007, za markę odpowiadało studio Neversoft, które później zostało jednak oddelegowane do prac nad Guitar Hero. Był to kluczowy moment dla uznanej sportowej serii, która znacznie straciła na znaczeniu.

Piecze nad Tonym przejęli deweloperzy z Robomodo, wypuszczając kiepskie produkcje pokroju Tony Hawk: Ride i Tony Hawk: Shred, w których podczas rozgrywki wykorzystywało się specjalny kontroler. Światełko nadziei pojawiło się przy okazji Tony Hawk's Pro Skater HD, czyli kompilacji poziomów z dwóch pierwszych odsłon serii, z usprawnioną oprawą graficzną.