Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2012, 11:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Bardzo dobre wyniki sprzedaży gry Tony Hawk's Pro Skater HD

W ciągu tygodnia od premiery, gra Tony Hawk's Pro Skater HD sprzedała się w liczbie ok. 120 tysięcy egzemplarzy. Produkcja studia Robomodo na razie jest dostępna tylko w usłudze Xbox Live, ale z czasem trafi także do serwisów cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 oraz PC

Josh Tsui ze studia Robomodo zdradził serwisowi Gamasutra wyniki sprzedaży gry Tony Hawk’s Pro Skater HD. W ciągu tygodnia od premiery tytuł został zakupiony przez ok. 120 tysięcy graczy.

Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że na razie dzieło studia Robomodo ukazało się tylko w usłudze Xbox Live. Gra jest tam dostępna od 18 lipca w cenie 1200 punktów Microsoftu, podczas gdy na PlayStation Network ma ukazać się pod koniec sierpnia. W tym roku zadebiutuje także wersja na PC, więc z czasem wyniki sprzedaży mogą być jeszcze bardziej okazałe.

Szkoła to jedna z najbardziej znanych lokacji w historii serii

Tsui powiedział również, że popyt na Tony Hawk’s Pro Skater HD przez kolejne dni utrzymuje bardzo stały poziom. Jego zdaniem taki stan rzeczy twórcy mogą zawdzięczać dobrym opiniom na temat gry, które zachęcają do zakupu osoby wcześniej niezdecydowane. Wszystko wskazuje na to, że tytuł na dłuższy czas utrzyma swoją popularność wśród użytkowników Xbox Live.

Dzisiejsza wiadomość jest o tyle optymistyczna dla twórców, że stworzone przez nich dwie poprzednie części serii (Tony Hawk: RIDE oraz Tony Hawk: SHRED) sprzedały się bardzo słabo, przez co przyszłość cyklu stała pod znakiem zapytania. Między innymi dlatego zdecydowano się na powrót do korzeni w przypadku Tony Hawk’s Pro Skater HD. Deweloper wyszedł bowiem z bardzo słusznego założenia, że największą popularnością cieszyły się pierwsze odsłony.

Tony Hawk’s Pro Skater HD to najnowsza część popularnej serii zręcznościowej traktującej o jeździe na deskorolce. Produkt stanowi kompilację elementów zaczerpniętych z dwóch pierwszych odsłon, które zostały odpowiednio odświeżone do dzisiejszych standardów. W grze pojawiło się kilka lokacji doskonale znanych fanom tej marki, a zasady rozgrywki trzymają się sprawdzonych rozwiązań.