Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2012, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Borderlands 2 - 200-300 przeciwników sprytniejszych niż w pierwowzorze

W grze Borderlands 2 znajdziemy w sumie 200-300 wariacji przeciwników, którzy mają charakteryzować się lepszą sztuczną inteligencją niż w pierwszej części. Serwis Joystiq opublikował screeny i grafiki koncepcyjne przedstawiające niektórych adwersarzy.

Jasper Foreman (programista ds. sztucznej inteligencji ze studia Gearbox Software) opowiedział na łamach serwisu Joystiq o przeciwnikach w grze Borderlands 2. Adwersarze będą mądrzejsi niż w pierwszej części i spotkamy więcej ich rodzajów.

W pełnej wersji gry spotkamy 15-20 typów wrogów, jednak znajdziemy też wiele różnych wariacji na ich temat. Ogólna liczba wszystkich przeciwników występujących w nadchodzącym dziele studia Gearbox Software waha się więc w granicach 200-300 osobników. Foreman powiedział, że podanie dokładnych statystyk jest niemożliwe, bo każdą postać opisuje wiele współczynników.

W Borderlands 2 spotkamy dwa rodzaje adwersarzy znanych z pierwowzoru. W angielskiej wersji językowej występują pod nazwą Skags oraz Bandits. Powróci też odmiana Badass Skags – są to potwory potrafiące atakować ogniem lub razić prądem, a jednocześnie oferujące poprawę umiejętności pomniejszym Skagom. Mowa o zwiększeniu szybkości, leczeniu, czy dodaniu specjalnych ruchów.

Wśród ujawnionych nowych typów przeciwników wymienić można Tresherów oraz Goliatha. Tresher to skrzyżowanie robaka i ośmiornicy, a Goliath to duży przeciwnik, który z każdym zabójstwem podnosi swój poziom doświadczenia. Walka z wrogami będzie trudniejsza niż w pierwszej odsłonie, bo ich sztuczna inteligencja została podobno bardzo poprawiona.

Na swojej drodze spotkamy również wiele rodzajów robotów. WAR Loader oraz BUL Loader będą mogły zamieniać się w coś przypominającego buldożer. Z kolei Surveyor to mały robocik latający nad polem bitwy i naprawiający jednostki, które zdążyliśmy lekko uszkodzić. Znajdzie się również miejsce dla dużego Constructora potrafiącego tworzyć kolejne mechy w trakcie potyczki.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych typów adwersarzy znajdziecie w artykule serwisu Joystiq. Tekst został wzbogacony o kilka screenów i grafik koncepcyjnych przedstawiających omawianych przeciwników. Część z tych materiałów możecie oglądać również w tej wiadomości.

Borderlands 2 to kontynuacja produkcji stanowiącej połączenie pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. Gra zadebiutuje 21 września w Europie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Cenega, która dostarczy na rodzimy rynek wszystkie dostępne edycje.