Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 14:18

autor: Aver

Prace nad grą Borderlands 2 zakończone. Wszystkie wydania dostępne w Polsce

Twórcy gry Borderlands 2 ze studia Gearbox poinformowali, że zakończyli pracę nad podstawową zawartością strzelanki z elementami RPG. Z kolei firma Cenega Poland poinformowała, że wszystkie edycje specjalne tytułu będą dostępne w naszym kraju.

Prace nad Borderlands 2 dobiegły końca – poinformowali twórcy ze studia Gearbox Software na oficjalnym blogu gearboxity. Gra oczekuje obecnie na przyznanie jej odpowiedniego ratingu wiekowego. Jej autorzy zabrali się za przygotowywanie zawartości DLC. Na pierwszy ogień pójdzie piąta klasa – Mechromancer. Zostanie ona udostępniona za darmo w ciągu 2-3 miesięcy po premierze tym osobom, które złożyły zamówienie przedpremierowe na kontynuację hitu sprzed trzech lat.

 Prace nad grą Borderlands 2 zakończone. Wszystkie wydania dostępne w Polsce - ilustracja #1
Borderlands 2

Polskich graczy z pewnością ucieszy decyzja firmy Cenega Poland o wprowadzeniu na rodzimy rynek dwóch edycji specjalnych tytułu w wersjach na wszystkie platformy sprzętowe. Ich zawartość opisywaliśmy szczegółowo w maju. Mało tego – w naszym kraju każda edycja Borderlands 2 będzie zawierać „kod dostępu do pakietu ekskluzywnych dodatków, obecnych wyłącznie w wydaniu premierowym”.

 Prace nad grą Borderlands 2 zakończone. Wszystkie wydania dostępne w Polsce - ilustracja #2
Zawartość edycji Ultimate Loot Chest

Edycja Ultimate Loot Chest będzie kosztować w naszym kraju 439,99 zł w wersji na PC i 549,99 zł w wydaniu na konsole. Z kolei zakup Vault Hunter’s Edition to wydatek rzędu odpowiednio 279,99 i 389,99 zł.

 Prace nad grą Borderlands 2 zakończone. Wszystkie wydania dostępne w Polsce - ilustracja #3
Zawartość edycji Deluxe Vault Hunter

Złożenie przedpremierowego zamówienia zaowocuje uzyskaniem członkostwa w Premiere Club, co wiąże się z możliwością darmowego pobrania zestawu unikatowych broni (Arsenał Gearbox), klucza do skrzyni w tajemniczym Złotym Sanktuarium, Amuletu Poszukiwacza Skarbów, zwiększającego prawdopodobieństwo znalezienia unikatowych przedmiotów, a także wspomnianej piątej klasy postaci.

 Prace nad grą Borderlands 2 zakończone. Wszystkie wydania dostępne w Polsce - ilustracja #4
Bonusy dla członków Premiere Club

Na marginesie warto dodać, że potwierdziły się informacje o długości kampanii w rozgrywce jednoosobowej. Szef promocji studia Gearbox Software Steve Gibson poinformował w rozmowie z serwisem Gamerzines, że przejście gry jedną klasą postaci zajęło testerom średnio 58 godzin. W ramach chwytu marketingowego dodał, że Borderlands 2 można postrzegać już nie jako grę, ale raczej „prawdziwe hobby”.

Kontynuacja Borderlands ukaże się w Polsce 21 września na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Pre-ordery na tytuł można składać m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie jego cena to 119,90 zł za wydanie na komputery stacjonarne oraz 219,90 zł za wersję na urządzenia Microsoftu i firmy Sony.