Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 14:00

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (Spyro Kingdom, EA Sports UFC, Microsoft) 20/7/12

Dziś piszemy m.in. o anulowanej grze Spyro Kingdom reprezentującej gatunek MMO, zapowiedzi EA Sports UFC, wynikach finansowych koncernu Microsoft, a także zwolnieniach w firmie THQ. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bigpoint

Studio Bigpoint zwolniło 29 pracowników w wyniku zamknięcia oddziału odpowiedzialnego za produkcję gier mobilnych. Tym samym anulowano tworzenie wielu powstających tytułów. Prezes Heiko Hubertz stwierdził w wywiadzie dla serwisu Gamasutra, że to nie jest odpowiedni moment, by wchodzić na ten rynek, gdyż „wygenerowanie na nim przychodów jest trudne”.

Microsoft

Firma Microsoft ogłosiła, że w pierwszym kwartale aktualnego roku fiskalnego (1 kwietnia 2012 – 30 czerwca 2012) odnotowała 18,06 miliardów dolarów przychodu. Oddział odpowiedzialny za rozrywkę i urządzenia przyniósł 292 milionów dolarów przychodu – o 20% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Przez wspomniane trzy miesiące sprzedano 1,1 miliona sztuk konsoli Xbox 360.

Spyro Kingdom

W sieci pojawiły się filmy prezentujące Spyro Kingdom – grę MMO w uniwersum znanym za sprawą serii platformówek z tytułowym smokiem w roli głównej. Tworzeniem tego tytułu zajmowało się podobno studio Helios Interactive, ale firma Activision ostatecznie zrezygnowała ze wspierania przedsięwzięcia. Fabuła Spyro Kingdom kontynuowałaby wydarzenia znane z gry Spyro: Dawn of the Dragon. Gracze mogliby stworzyć własnego smoka, wykonywania zadań, dekorowana swojej jaskini i podnoszenia poziomu doświadczenia. Spyro, Cynder, Sparx (bohaterowie znani fanom cyku) mieli występować jako postacie NPC. Spyro Kingdom przygotowywano w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii.

EA Sports UFC

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę EA Sports UFC na licencji amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki (MMA), którą wykupiono od koncernu THQ. Opracowaniem omawianego tytułu zajmie się studio EA Canada, które stworzyło między innymi Fight Night Round 4. Pozostaje mieć nadzieję, że EA Sports UFC będzie bardziej udaną produkcją od średnio przyjętego EA Sports MMA. Data premiery pozostaje nieznana.

THQ

Firma THQ zamknęła oddział w Arizonie zajmujący się kontrolą jakości (QA). W wyniku tego posunięcia pracę straciło 57 pracowników. Część z nich otrzymała jednak propozycję zatrudnienia w Montrealu, gdzie przeniesiono zadania dywizji z Arizony. Nie wiadomo jednak, o jak dużej liczbie pracowników mówimy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: