Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Awesomenauts (PC)

Awesomenauts

Gra z gatunku Massive Online Battle Arena utrzymana w konwencji dwuwymiarowej platformówki . Kierując poczynaniami dziwacznych robotów, kosmicznych małp i innych zwariowanych bohaterów, gracze mają za zadanie pokonać przeciwników.

Akcji | MOBA | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja

Okładka Awesomenauts (PC)

producent: Ronimo Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

2maj2012

X360 PS3

1sie2012

PC

Awesomenauts to dzieło holenderskiego studia Romino Games, które w dorobku ma bardzo dobrze przyjętą przez graczy i krytyków dwuwymiarową strategię czasu rzeczywistego Swords & Soldiers. Tym razem deweloperzy, wywodzący się ze znanej uczelni Utrecht School of the Arts, postanowili stworzyć grę z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) inspirowaną klasycznymi kreskówkami z lat 80. ubiegłego wieku.

Rozgrywka w Awesomenauts utrzymana jest w klimacie platformówki 2D. Gracze kierując poczynaniami małp z odrzutowymi pleckami, żab z tomahawkami, dziwacznych robotów i innych równie absurdalnych postaci mają za zadanie pokonać przeciwnika. Nie brakuje przy tym akcentów humorystycznych, chociażby w postaci akcesoriów i umiejętności bohaterów gry.

Pod względem oprawy wizualnej Awesomenauts wyróżnia się kreskówkową stylistyką i bogactwem kolorów. Jak przystało na produkcję z gatunku MOBA, w grze wykorzystano szereg funkcji sieciowych, pozwalających toczyć emocjonujące pojedynki z przeciwnikami z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Awesomenauts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Awesomenauts

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 GS lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Awesomenauts przechodzi na model free-to-play
Awesomenauts przechodzi na model free-to-play

wiadomość25 maja 2017

Dwuwymiarowa MOBA Awesomenauts jest już za darmo dostępna dla wszystkich użytkowników PC. Wraz z nowym modelem dystrybucji wprowadzony został także szereg zmian oraz nowości, w tym samouczek, nowa waluta i system medali.

Awesomenauts przejdzie na model free-to-play 24 maja
Awesomenauts przejdzie na model free-to-play 24 maja

wiadomość28 kwietnia 2017

Awesomenauts, czyli nietypowa dwuwymiarowa gra typu MOBA od studia Ronimo Games, przechodzi na model free-to-play. Nastąpi to 24 maja, wyłącznie na komputerach osobistych (wersje konsolowe pozostaną płatne). Z tej okazji twórcy przygotowują aktualizację wnoszącą mnóstwo nowości.

Wieści ze świata (Tekken Revolution, Awesomenauts, The Showdown Effect) 20/9/13
Wieści ze świata (Tekken Revolution, Awesomenauts, The Showdown Effect) 20/9/13

wiadomość20 września 2013

Dziś piszemy m.in. o popularności bijatyki Tekken Revolution, udanej zbiórce pieniędzy na produkcję dodatku DLC Starstorm do gry Awesomenauts, darmowym weekendzie z The Showdown Effect, a także premierze ostatniego epizodu przygodówki Cognition: An Erica Reed Thriller. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Thomas Was Alone, GTA V, Awesomenauts) 20/8/13
Wieści ze świata (Thomas Was Alone, GTA V, Awesomenauts) 20/8/13

wiadomość20 sierpnia 2013

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Thomas Was Alone, prezentacji samochodów występujących w Grand Theft Auto V, dodatku DLC do gry Awesomenauts, a także nowych sterownikach do kart graficznych firm AMD i Nvidia. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Awesomenauts na Steam - darmowy weekend i obniżka ceny kreskówkowego MOBA
Awesomenauts na Steam - darmowy weekend i obniżka ceny kreskówkowego MOBA

wiadomość16 listopada 2012

Na serwisie Steam zorganizowano nową promocję weekendową. W jej ramach można za darmo zagrać w pełną wersję kreskówkowego MOBA Awesomenauts. Ponadto cena gry została obniżona o połowę.

X360
PS3
PC