Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3PCX360
Okładka Guardians of Middle-Earth (PS3)

Guardians of Middle-Earth

Guardians of Middle-Earth to osadzona w stworzonym przez Tolkiena Śródziemiu gra typu MOBA, powiązaną z filmem Hobbit: Niezwykła Podróż. Podobnie jak inne produkcje z tego gatunku, Guardians of Middle-Earth łączy elementy RTS-a i zręcznościówki.

Strategiczne | MOBA | Władca Pierścieni

Okładka Guardians of Middle-Earth (PS3)

data premiery gry:

4gru2012

X360

5gru2012

PS3

29sie2013

PC

Guardians of Middle-Earth to sieciowa gra typu MOBA (massive online battle arena). Za stworzenie tytułu odpowiada studio Monolith, a wydawcą jest firma Warner Bros. Interactive Entertainment.

W Guardians of Middle-Earth bierzemy udział w dziesięcioosobowych pojedynkach (5v5) na planszach umieszczonych w znanych lokacjach Śródziemia. Głównym celem zabawy jest walka z innymi graczami w granicach zamkniętej areny, przypominającej mapy znane z typowych strategii czasu rzeczywistego, i zniszczenie centralnego budynku w bazie wroga. Przed każdym spotkaniem z puli kilkudziesięciu postaci wybieramy bohatera, którym będziemy sterować. W miarę awansowania na wyższe poziomy doświadczenia zyskujemy potężniejsze umiejętności, charakterystyczne dla każdego z herosów.

Do dyspozycji graczy oddano 20 różnych postaci (z czasem będą dodawane kolejne), wśród których znajdziemy m.in. Gandalfa, Saurona, Golluma, Thraina oraz wielu innych bohaterów znanych ze świata wykreowanego przez Tolkiena. Każdy z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami i pełni specyficzną rolę w każdym meczu. Gra zawiera wszystkie typowe opcje dla tytułów tego typu – wbudowany chat głosowy, statystyki, rankingi oraz inne dodatki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 10  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Guardians of Middle-Earth

Klasyfikacja PEGI Guardians of Middle-Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Guardians of Middle-Earth

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
  • łącze internetowe
Recenzja gry Guardians of Middle-Earth – League of Legends spotyka Władcę Pierścieni
Recenzja gry Guardians of Middle-Earth – League of Legends spotyka Władcę Pierścieni

Recenzja 19 grudnia 2012, 10:54

Nawet jeśli przeciwnik posiada potężniejszą postać niż my, to jednak zawsze istnieje szansa na zwycięstwo – wszak wróg może nas nie trafić. Guardians of Middle-Earth w dużym stopniu stawia na zręczność i precyzję graczy – poszczególne ciosy muszą być wymierzane bardzo dokładnie, w przeciwnym razie po prostu chybiają celu (chociaż raz wystrzelone pociski „ścigają” uciekającego, ale namierzonego wcześniej wroga). Duży aplauz należy się twórcom za to, jak dobrze dostosowali sterowanie postaciami i specyfikę gry do wyzwań oferowanych przez konsolowe pady. Pole ataku poszczególnych bohaterów jest na tyle szerokie, by trafienie przeciwnika nie sprawiało wielkich kłopotów, ale również na tyle wąskie, by zmusić gracza do wytrwałego treningu. Chociaż każdy z herosów dysponuje całą serią różnorodnych umiejętności i dodatkowych możliwości (komendy, eliksiry), kierowanie nimi pozostaje intuicyjne i wygodne. Pozwala to na łatwe „wejście” w grę.

X360
PS3
PC