Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 18:11

autor: Góral

Guardians of Middle-Earth pod koniec sierpnia ukaże się na Steamie

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca gry Guardians of Middle-Earth, poinformowała, że tytuł za kilkanaście dni trafi na komputery PC. Ujawniono także, że posiadacze konsolowych wersji otrzymają tę edycję za darmo.

Znana z konsol PlayStation 3 i Xbox 360 gra Guardians of Middle-Earth ukaże się 29 sierpnia na komputerach PC – poinformowała firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca produkcji. Za konwersję odpowiada studio Zombie.

Guardians of Middle-Earth w skrócie:
  • Gra MOBA znana z konsol PlayStation 3 i Xbox 360
  • Komputerowa wersja będzie wierną konwersją, pozbawioną większych zmian. Oferowana ma być w kilku zestawach, różniących się zawartością i ceną
  • Jej premiera nastąpi 29 sierpnia w sklepie Steam

Oryginał z 2012 roku stworzyła ekipa Monolith Productions, która pomagała przy pracach nad PC-tową edycją. Ta dostępna będzie w różnych wersjach. Podstawowa, kosztująca 20 dolarów (około 63 zł), zawierać ma 6 grywalnych postaci (Guardians Gandalf, Galadriel, Hildifons, Mozgog, Bert, Legolas i ich alternatywne kostiumy). Dostępna będzie także wersja Mithril. Znajdziemy w niej 36 bohaterów (plus alternatywne skórki) i Mithril Guardian Relic, jednak w tym przypadku trzeba będzie zapłacić aż 80 dolarów (około 250 zł). Ponadto oferowane będą paczki z herosami (po 5 sztuk w każdej) za 15 dolarów (około 47 zł), a także Smaug’s Treasure (10 dolarów – około 31 zł), czyli zestaw składający się z przedmiotu Smaug’s Greed Relic i waluty do wykorzystania w grze.

Komputerowe Guardians of Middle-Earth zaoferuje wszystko to, co znajdziemy na konsolach (razem z dodatkami DLC). Dodatkowo tytuł udostępniony zostanie za darmo osobom, które posiadają już którąś z wersji. Oprócz tego gra skorzysta z takich funkcji platformy Steam jak Steamworks, Big Picture, posiadać będzie światową listę rankingową i pełne wsparcie dla padów.

Guardians of Middle-Earth ukazało się na rynku w grudniu 2012 roku, w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Jest to sieciowa gra typu MOBA stworzona przez studio Monolith Productions, autorów F.E.A.R. Tytuł zebrał przyzwoite oceny, uzyskując średnią 75 punktów (PS3) i 71 (X360) w serwisie Metacritic.