Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 19:15

autor: Hed

World of Warcraft – znamy szczegóły lokacji Timeless Isle z aktualizacji 5.4

Wiemy, jakie atrakcje pojawią się na wyspie Timeless Isle, która trafi do gry World of Warcraft wraz z aktualizacją 5.4. Blizzard chce zachęcić graczy do eksploracji, walki z potworami i nowego pomysłu na PvP.

Blizzard przybliżył Timeless Isle, lokację, która niedługo trafi do World of Warcraft. - World of Warcraft – znamy szczegóły lokacji Timeless Isle z aktualizacji 5.4 - wiadomość - 2013-08-15
Blizzard przybliżył Timeless Isle, lokację, która niedługo trafi do World of Warcraft.

Blizzard przybliżył szczegóły lokacji Timeless Isle, która zostanie wprowadzona do World of Warcraft w aktualizacji noszącej nazwę Siege of Ogrimmar i opatrzonej numerem 5.4. We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie czytamy, że nowa wyspa będzie zawierała tylko kilka zadań, jednak ich lokalizację będziemy musieli poznać sami. W ten sposób autorzy gry chcą zachęcić graczy do eksploracji i odkrywania wyzwań we własnym zakresie.

Timeless Isle to wyspa wyjęta spod czasu, nad którą cały czas panuje zachód słońca. To niezwykle ważne dla pandarenów miejsce będzie skrywało parę zadań i wyzwań. Wszystkie atrakcje umieszczone w tym miejscu, z wyłączeniem raid bossów, zostały stworzone z myślą o grze solowej. Blizzard zadbał jednak o to, żeby dało się walczyć z trudniejszymi wrogami w towarzystwie innych osób, nawet reprezentujących przeciwną frakcję.

World of Warcraft – znamy szczegóły lokacji Timeless Isle z aktualizacji 5.4 - ilustracja #2

Zabijając potwory wałęsające się po Timeless Isle zdobędziemy unikatowe nagrody, w tym Timeless Coins, tokeny na przedmioty, uroki, itd. Wspomniane monety będzie można wymienić na różne elementy: wierzchowce, sprzęt, czy runy. Bardziej kosmetyczne atrakcje będą za to dostępne u Shaohao, zaginionego władcy Pandarii. Blizzard zapewnia, że na Timeless Isle każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od poziomu i stylu gry.

Przemierzając nową lokację zobaczymy w akcji system zdarzeń, który będzie organizował różne wyzwania dla graczy. Lokalne wydarzenia pojawią się na mapie, gdy będziemy w ich pobliżu – automatycznie będziemy mogli wziąć w nich udział. Producent zaznacza, że niektóre z przygotowanych atrakcji tego typu będą trudne do odkrycia, ale w zamian pozwolą dotrzeć do ukrytych skarbów. Blizzard jest ciekawy, jak szybko graczom uda się je zdobyć.

World of Warcraft – znamy szczegóły lokacji Timeless Isle z aktualizacji 5.4 - ilustracja #3

Timeless Isle to także nowi przeciwnicy dla grup graczy, czyli tak zwani raid bosses. Fani mogą liczyć na czterech August Celestials o nazwach Chi-Ji, Niuzao, Xuen i Yu’lon. Znajdziemy ich na samym środku wyspy. Kolejnym dodatkiem jest world boss Ordos - już samo dotarcie do niego będzie wymagało posiadanie legendarnej szaty od Wrathiona. Co ciekawe, podczas tej bitwy gracze nie będą mogli wchodzić ani wychodzić z areny, na której znajduje się Ordon.

Ostatnim z elementów jest system PvP, powiązany ze Ordosem. Gracze będą mogli wcielić się w jego wyznawców - Ordonów. W zamian za to uzyskamy przedmiot Censer of Eternal Agony, który oflaguje postać jako PvP dla wszystkich – włącznie z członkami naszej frakcji. Użycie przedmiotu drastycznie obniży poziom życia, co ma uniemożliwić nadużywanie jego mocy. Zdobywając skalpy przy pomocy Censer of Eternal Agony otrzymamy Bloody Coins, za które kupimy ekskluzywne nagrody.

  1. Opis Timeless Isle na stronie World of Warcraft

Data wydania łatki 5.4 nie została jeszcze podana – obecnie jest ona sprawdzana na serwerach testowych. Z wcześniejszych doniesień wiemy jednak, że aktualizacja postara się zbalansować klasy, pozwoli na wspólną zabawę graczom z różnych serwerów i doda tryb przeznaczony dla postaci na 90 poziomie.