Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 08:07

Space Hulk zadebiutował w dystrybucji cyfrowej

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj miała miejsce premiera gry Space Hulk, komputerowej adaptacji znanej planszówki w uniwersum Warhammera 40k. Jest ona dostępna poprzez platformę Steam i kosztuje 27,99 euro (ok. 118 zł).

Wczoraj odbyła się premiera gry Space Hulk, przeznaczonej na komputery PC i Mac strategii turowej na motywach znanej planszówki, w której oddział Krwawych Aniołów bada pokład statku opanowanego przez zabójcze genokrady. Dzieło studia Full Control jest dostępne wyłącznie w formie cyfrowej i można je kupić na Steamie za kwotę 27,99 euro (w przeliczeniu około 118 zł). Z okazji premiery wypuszczono też nowy zwiastun:

Co więcej, dostępne jest już pierwsze DLC do pobrania. Zestaw nazywa się Kraken Skin i kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł), lecz na jego zawartość składa się zaledwie kilka skórek, które można nałożyć na genokrady w swojej kopii gry (zarówno w kampanii dla pojedynczego gracza, jak i w rozgrywkach wieloosobowych). Produkcję studia Full Control można też nabyć w dwupaku, płacąc za oba egzemplarze 45,99 euro (ok. 193 zł).

Czy komputerowy Space Hulk stanie się tańszym substytutem dla panszówki, której ceny sięgają kilkuset złotych? - Space Hulk zadebiutowało w dystrybucji cyfrowej - wiadomość - 2013-08-16
Czy komputerowy Space Hulk stanie się tańszym substytutem dla panszówki, której ceny sięgają kilkuset złotych?

Jak wspomniano, Space Hulk to taktyczna strategia turowa, która jest adaptacją trzeciej edycji znanej planszówki o tym samym tytule, osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000. Tak jak pierwowzór, gra opowiada o oddziale Krwawych Aniołów (elitarnego zakonu Kosmicznych Marines), który trafia na pokład statku opanowanego przez niebezpieczne genokrady i musi walczyć o przetrwanie. Tytuł oferuje zarówno tryb multiplayer dla dwóch osób, jak i rozgrywkę dla jednego gracza, zawierającą 15 misji opartych na kampanii Sin of Damnation z planszówkowego oryginału.

Ci spośród Was, którzy są zainteresowani omawianą produkcją, mogą zechcieć zapoznać się z jej wymaganiami sprzętowymi, o których informowaliśmy wcześniej. Przypominamy też, że w późniejszej części bieżącego roku planowane jest wydanie Space Hulka na urządzenia mobilne korzystające z systemu iOS.