Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 17:48

autor: Hed

Tropico 5 zapowiedziane – premiera w 2014 roku

Tropico 5, kolejna gra strategiczna dla domorosłych dyktatorów, trafi do sprzedaży 2014 roku. Produkcja zapowiedziana właśnie przez firmę Kalypso wyjdzie na komputerach PC i Mac oraz konsoli Xbox 360. Jedną z nowości w tej odsłonie będzie tryb multiplayer.

Tropico 5 wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz Xboksie 360. - Tropico 5 zapowiedziane – premiera w 2014 roku na platformach PC, Mac i Xbox 360 - wiadomość - 2013-08-15
Tropico 5 wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz Xboksie 360.

Firma Kalypso zapowiedziała grę Tropico 5, czyli następną odsłonę serii strategicznej o sprawowaniu dyktatury nad małą wyspą. Produkcja wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz konsoli Xbox 360. Czego mogą spodziewać się fani serii? Głównym dodatkiem jest tryb wieloosobowy. Wydawca wypuścił też zabawny teaser nadchodzącej gry, który nie pozostawia złudzeń – w dalszym ciągu będzie ona traktowała tematykę w lekki sposób.

Tryb multiplayer w Tropico 5 będzie zawierał zarówno elementy kooperacji, jak i rywalizacji. Maksymalnie czterech graczy będzie budowało swoje miasta w obrębie jednej wyspy – uczestnicy zabawy będą mogli współpracować lub walczyć ze sobą. Piąta odsłona serii ma też wyglądać ładniej, co zapewni nowy kierunek artystyczny, i zawierać sporo poprawek w systemach odpowiedzialnych za handel, technologię, rozwój, czy eksplorację.

W grze pokierujemy rodziną dyktatorów od wczesnych czasów kolonialnych aż do XXI wieku. Wszyscy członkowie rodziny El Presidente będą obecni na wyspie, dzięki czemu będziemy mogli zatrudniać ich na pewnych stanowiskach. Z czasem zyskają oni też nowe umiejętności. Powrócą takie motywy jak rozwój technologiczny, handel, eksploracja wyspy, czy renowacje budynków. W sumie autorzy przygotowali ponad 100 budowli dla każdej ery dostępnej grze.

  1. Oficjalna strona serii Tropico

Tropico to seria gier strategicznych, w których wcielamy się w dyktatora sprawującego władzę nad małą, tropikalną republiką. Pierwsza odsłona serii powstała w 2001 roku i po dwóch latach doczekała się kontynuacji. Na trzecią część gracze musieli czekać znacznie dłużej – przygotowało ją nowe studio Haemimont Games, które z powodzeniem przypomniało markę. Tropico 4 z 2011 roku było udanym rozwinięciem nowego stylu. Od części trzeciej gra trafia także na Xboksa 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tropico 5

Tropico 5