Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 17:48

autor: Hed

Tropico 5 zapowiedziane – premiera w 2014 roku

Tropico 5, kolejna gra strategiczna dla domorosłych dyktatorów, trafi do sprzedaży 2014 roku. Produkcja zapowiedziana właśnie przez firmę Kalypso wyjdzie na komputerach PC i Mac oraz konsoli Xbox 360. Jedną z nowości w tej odsłonie będzie tryb multiplayer.

Tropico 5 wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz Xboksie 360. - Tropico 5 zapowiedziane – premiera w 2014 roku na platformach PC, Mac i Xbox 360 - wiadomość - 2013-08-15
Tropico 5 wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz Xboksie 360.

Firma Kalypso zapowiedziała grę Tropico 5, czyli następną odsłonę serii strategicznej o sprawowaniu dyktatury nad małą wyspą. Produkcja wyjdzie w 2014 roku na komputerach PC i Mac oraz konsoli Xbox 360. Czego mogą spodziewać się fani serii? Głównym dodatkiem jest tryb wieloosobowy. Wydawca wypuścił też zabawny teaser nadchodzącej gry, który nie pozostawia złudzeń – w dalszym ciągu będzie ona traktowała tematykę w lekki sposób.

Tryb multiplayer w Tropico 5 będzie zawierał zarówno elementy kooperacji, jak i rywalizacji. Maksymalnie czterech graczy będzie budowało swoje miasta w obrębie jednej wyspy – uczestnicy zabawy będą mogli współpracować lub walczyć ze sobą. Piąta odsłona serii ma też wyglądać ładniej, co zapewni nowy kierunek artystyczny, i zawierać sporo poprawek w systemach odpowiedzialnych za handel, technologię, rozwój, czy eksplorację.

W grze pokierujemy rodziną dyktatorów od wczesnych czasów kolonialnych aż do XXI wieku. Wszyscy członkowie rodziny El Presidente będą obecni na wyspie, dzięki czemu będziemy mogli zatrudniać ich na pewnych stanowiskach. Z czasem zyskają oni też nowe umiejętności. Powrócą takie motywy jak rozwój technologiczny, handel, eksploracja wyspy, czy renowacje budynków. W sumie autorzy przygotowali ponad 100 budowli dla każdej ery dostępnej grze.

  1. Oficjalna strona serii Tropico

Tropico to seria gier strategicznych, w których wcielamy się w dyktatora sprawującego władzę nad małą, tropikalną republiką. Pierwsza odsłona serii powstała w 2001 roku i po dwóch latach doczekała się kontynuacji. Na trzecią część gracze musieli czekać znacznie dłużej – przygotowało ją nowe studio Haemimont Games, które z powodzeniem przypomniało markę. Tropico 4 z 2011 roku było udanym rozwinięciem nowego stylu. Od części trzeciej gra trafia także na Xboksa 360.