Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 17:01

autor: Adrian Werner

America’s Army: Proving Grounds zadebiutuje 29 sierpnia

Twórcy America’s Army: Proving Grounds ujawnili datę premiery gry. Najnowsza odsłona serii taktycznych strzelanek zadebiutuje pod koniec sierpnia i tradycyjnie dostępna będzie za darmo.

Mamy dobre wieści dla miłośników taktycznych strzelanek. Już 29 sierpnia na serwisie Steam zadebiutuje gra America’s Army: Proving Grounds, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu sieciowych FPS-ów. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Produkcja tradycyjnie dostępna będzie za darmo i nie znajdziemy w niej żadnych mikropłatności.

  1. America's Army: Proving Grounds - strona oficjalna gry
  2. America's Army: Proving Grounds - rejestracja konta

Ogłoszeniu daty premiery towarzyszyło wypuszczenie świeżego zwiastuna. Ponadto twórcy uruchomili oficjalną stronę projektu, na której można zarejestrować konto oraz imię postaci i tym samym upewnić się, że nikt nam nie podbierze ulubionej ksywki.

America’s Army: Proving Grounds zadebiutuje 29 sierpnia - ilustracja #1

Tak jak poprzednie odsłony, America’s Army: Proving Grounds położy nacisk na taktyczną i realistyczną rozgrywkę oraz wymuszanie współpracy z kolegami z drużyny. Jednocześnie gra odda zmiany, jakie zaszły we współczesnej armii amerykańskiej w ostatnich latach i w starciach wezmą udział głównie niewielkie, samowystarczalne oddziały zdolne wykonywać zadania różnego typu.

Akcja osadzona zostanie w fikcyjnym państwie znanym jako Republika Ostregals, a gracze wcielą się w żołnierzy trenujących w centrum szkoleniowym JTC Griffin. Ćwiczenia będą miały oczywiście postać multiplayerowych bitew. Potyczki podzielone zostaną na dwie główne kategorie. Miłośnicy szybszej akcji wybiorą starcia między dwoma sześcioosobowymi grupami. Natomiast gracze oczekujący bardziej rozbudowanych i skomplikowanych wyzwań wezmą udział w misjach, podczas których na mapie będą rywalizowały łącznie 24 osoby.

Twórcy zapewniają, że tworząc America’s Army: Proving Grounds mieli na uwadze zarówno potrzeby weteranów serii, jak i nowicjuszy. Pierwszą z tych grup ucieszy informacja, że w grze znajdą się odświeżone wersja najpopularniejszych map z America’s Army 2. Ponadto zachowane zostaną cechy rozpoznawcze marki, czyli realizm i głębia taktyczna. Żółtodziobów do zabawy zachęcić mają nowe małe poziomy premiujące szybszą rozgrywkę. Ponadto położenie nacisku na współpracę towarzyszami broni powinno ułatwić początkującym graczom osiąganie sukcesów, gdyż bez wzajemnego wspierania się drużyna nie będzie miała szans na zwycięstwo.