Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2012, 11:40

autor: Aver

Pierwsze filmy z rozgrywki w Guardians of Middle Earth, czyli League of Legends w Śródziemiu

Na targach E3 zaprezentowano pierwsze filmy zawierające fragment rozgrywki z gry Guardians of Middle Earth, czyli tytułu z gatunku MOBA przeznaczonego na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

W Internecie pojawiły się filmy prezentujące fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry studia Monolith Productions, dotychczas znanego głównie ze strzelanek, zwłaszcza serii F.E.A.R. i Blood. Chodzi o Guardians of Middle Earth, produkcję z gatunku MOBA osadzoną w realiach tolkienowskich, która ma być związana z nadchodzącym filmem Petera Jacksona i wytwórni New Line Cinema – Hobbit: Niezwykła podróż.

Trzeba przyznać, że nagrania nie są najlepszej jakości. Na ich podstawie można jednak z całkowitą pewnością stwierdzić, że nadchodzący tytuł będzie łudząco przypominał League of Legends lub Dota 2. Może właśnie dlatego twórcy zdecydowali się na wydanie produkcji w pierwszej kolejności na platformy Xbox LIVE oraz PlayStation Network, najwyraźniej obawiając się bezpośredniego starcia z hegemonami gatunku MOBA.

Drugiemu z filmików towarzyszy komentarz Boba Robertsa, jednego z projektantów gry. Przedstawia on pokrótce założenia gier z tego gatunku, jak np. rolę bohaterów, podlegających im stworzeń oraz umiejętności, z jakich korzystają. Omawia także znaczenie rozgrywki drużynowej. Herosi w Guardians of Middle Earth będą korzystać z mikstur, regenerujących zdrowie i czasowo zwiększających ich atrybuty, rozkazów, czyli różnorodnych umiejętności (jak na przykład mające sześciominutowy czas odnowienia przywołanie Balroga), a także pasów, do których będzie można wkładać wiele przedmiotów zmieniających cechy naszego bohatera.

Jak już wspominaliśmy ponad tydzień temu, głównym trybem rozgrywki będzie Battlegrounds, oparte na arenach zawierających 3 lub 1 główną aleję (to swoista nowość gry Monolith Productions), wzdłuż której poruszać się będą herosi. Maksymalnie w rozgrywce weźmie udział do 10 osób. Materiał wideo prezentuje także wybrane postaci, jakimi będzie można kierować. Wśród nich można dostrzec na przykład Gandalfa, Golluma i Legolasa.

Twórcy obiecują, że postawią nacisk na strategiczny aspekt rozgrywki. Jej zasady mają być proste do opanowania, ale wymagające, jeżeli chcemy osiągnąć w nich mistrzostwo. Premiera tytułu nastapi na jesieni. Po ukazaniu się tytułu, autorzy obiecują wspieranie gry za pomocą dodatków DLC.

Multiplayer Online Battle Arenas, czyli w skrócie MOBA, to gatunek gier strategicznych oparty na modyfikacji do gry Warcraft IIIDefense of the Ancients. W tego rodzaju produkacjach gracze przywołują wybranego herosa, a następnie walczą w maksymalnie pięcioosobowych drużynach o kontrolę nad mapą. Wygrywa ten, kto przebije się przez linię obrony przeciwnika i zniszczy „starożytnego”, czyli kluczową konstrukcję bazy. Ważną rolę w grach MOBA odgrywa współpraca zespołowa. Najpopularniejszym tytułem tego rodzaju jest League of Legends, w którą codziennie gra co najmniej 4 mln osób. Jest ona też stałym punktem programu podczas turniejów e-sportowych.