Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2011, 12:57

autor: Hed

Cztery miliony graczy gra codzienne w grę League of Legends

Twórcy gry League of Legends ujawnili, że codziennie grywa w nią 4 miliony graczy. Społeczność tego popularnego klona „doty” rozrosła się do ogromnych rozmiarów. Więcej imponujących liczb i statystyk znajdziecie w krótkiej przerwie.

Studio Riot Games opublikowało kilka informacji o ogromnym zainteresowaniu League of Legends, czyli jednym z najpopularniejszych klonów „doty” dostępnych na rynku. Deweloper ujawnił, że codziennie na arenach spotyka się 4 miliony graczy z całego świata. Społeczność skupiona wokół tej produkcji free to play urosła do zaskakująco dużych rozmiarów.

Liczba osób, które codziennie logują się do League of Legends wzrosła o 280% od czerwca tego roku. Riot Games szacuje, że produkcja może pochwalić się ponad 11 milionami aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca oraz 30 milionami wszystkich zarejestrowanych graczy. Jeśli lubicie statystyki i numerki, rzućcie okiem na grafikę stworzoną przez twórców gry.

Cztery miliony graczy gra codzienne w grę League of Legends  - ilustracja #1

Pełna wersja zestawienia jest dostępna tutaj.

Brandon Beck, szef Riot Games, powiedział, że tak duże zainteresowanie grą jest niezwykle inspirujące. Producent ma zamiar dobrze je wykorzystać i szykuje sporo niespodzianek dla fanów. League of Legends wkrótce wkroczy w „drugi sezon” turniejowy. Pula nagród w różnych zawodach wyniesie 5 milionów dolarów. Zwycięska drużyna otrzyma podobno 2 miliony.

League of Legends to klon popularnego moda do Warcrafta 3, który przeobraził się w nowy gatunek. Dzieło studia Riot Games jest tak popularne z wielu powodów. Wystarczy chyba powiedzieć, że gra była dostępna za darmo od samego początku i została wykonana naprawdę dobrze. Możecie przekonać się o tym we własnym zakresie odwiedzając jej oficjalną stronę.

  1. Oficjalna strona League of Legends
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends