Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2011, 12:57

autor: Hed

Cztery miliony graczy gra codzienne w grę League of Legends

Twórcy gry League of Legends ujawnili, że codziennie grywa w nią 4 miliony graczy. Społeczność tego popularnego klona „doty” rozrosła się do ogromnych rozmiarów. Więcej imponujących liczb i statystyk znajdziecie w krótkiej przerwie.

Studio Riot Games opublikowało kilka informacji o ogromnym zainteresowaniu League of Legends, czyli jednym z najpopularniejszych klonów „doty” dostępnych na rynku. Deweloper ujawnił, że codziennie na arenach spotyka się 4 miliony graczy z całego świata. Społeczność skupiona wokół tej produkcji free to play urosła do zaskakująco dużych rozmiarów.

Liczba osób, które codziennie logują się do League of Legends wzrosła o 280% od czerwca tego roku. Riot Games szacuje, że produkcja może pochwalić się ponad 11 milionami aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca oraz 30 milionami wszystkich zarejestrowanych graczy. Jeśli lubicie statystyki i numerki, rzućcie okiem na grafikę stworzoną przez twórców gry.

Cztery miliony graczy gra codzienne w grę League of Legends  - ilustracja #1

Pełna wersja zestawienia jest dostępna tutaj.

Brandon Beck, szef Riot Games, powiedział, że tak duże zainteresowanie grą jest niezwykle inspirujące. Producent ma zamiar dobrze je wykorzystać i szykuje sporo niespodzianek dla fanów. League of Legends wkrótce wkroczy w „drugi sezon” turniejowy. Pula nagród w różnych zawodach wyniesie 5 milionów dolarów. Zwycięska drużyna otrzyma podobno 2 miliony.

League of Legends to klon popularnego moda do Warcrafta 3, który przeobraził się w nowy gatunek. Dzieło studia Riot Games jest tak popularne z wielu powodów. Wystarczy chyba powiedzieć, że gra była dostępna za darmo od samego początku i została wykonana naprawdę dobrze. Możecie przekonać się o tym we własnym zakresie odwiedzając jej oficjalną stronę.

  1. Oficjalna strona League of Legends