Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2011, 12:28

autor: Ender

Killzone 4 w produkcji

Według raportu magazynu Edge, studio Guerrilla Games rozpoczęło prace nad czwartą częścią serii Killzone.

W najnowszym numerze magazynu Edge pojawiły się niepotwierdzone informacje dotyczące kolejnej produkcji Guerrilla Games. Według dziennikarzy periodyku, holenderskie studio odpowiedzialne za poprzednie odsłony cyklu Killzone rozpoczęło prace nad jego czwartą częścią. Na stanowisko reżysera i dyrektora całego projektu wraca po raz trzeci Steven Ter Heide. Cytowany w artykule Adrian Smith, zajmujący się rekrutacją w Guerrilla Games, stwierdził: "Będziemy dalej kontynuwoać serię."

Killzone 4 w produkcji - ilustracja #1

Niedawno pojawiły się pogłoski o tym, że jedno ze studiów deweloperskich Sony całkowicie porzuciło prace nad tytułami przeznaczonymi na Playstation 3. Ten niewymieniony z nazwy deweloper ma zajmować się wstępnie grą przeznaczoną na Playstation 4 oraz opracowywać silnik graficzny i rozwiązania techniczne, które wykorzystywać będzie konsola. Czyżby tym studiem miało być Guerrilla Games, a Killzone 4 planowany jest już jako tytuł startowy nowego sprzętu Sony?

Dopóki japoński koncern oficjalnie nie potwierdzi rewelacji o nowym tytule, jedyną zapowiedzianą grą z serii pozostaje Killzone na PS Vitę, za której produkcje odpowiada studio Sony Cambridge. Killzone 3 ukazał się na początku tego roku, w naszej recenzji uzyskując wysoką ocenę 8,5.